Half-Life 2: Deathmatch

Half-Life 2: Deathmatch

przez -
12 855
Half Life 2 Deathmach

Chwilę po tym jak Valve wydało gry Day of Defeat i Day of Defeat Source na Linuksa pojawił się również kolejny tytuł na silniku Source – Half-Life 2: Deathmatch na platformie Steam dla Linuksa. HL2: DM to nic innego jak modyfikacja do Half-Life 2 dodająca możliwość rozgrywki po sieci. Swego czasu Half-Life 2 był pewnym fenomenem implementacji fizyki w grach komputerowych i w zasadzie do dzisiaj pozwala nam na świetną zabawę w której możemy bronią grawitacyjną odrzucić granat przeciwnika, rzucić go cegłą czy nawet pisuarem.

 • TheBlackMan

  Yyyy coś się nie zgadza.

  Czemu na stronach steama nie ma żadnej informacji przy tych pozycjach ? Dalej jest oznaczone jako "Windows / Mac"

  • Bo wszystko wchodzi z opóźnieniem do sklepu. Najpierw dostajemy możliwość pobrania, a po jakimś czasie (zapewne jak poprawią trochę błędów) to pojawia się oficjalna informacja w sklepie.

  • Kuba

   W bibliotece gier mam oznaczoną tą grę jako "Half-Life 2: Deathmatch Beta", poszukaj z frazą beta

 • Kuba

  uuu, nie działa u mnie Half-Life 2: Deathmatch :/, mam seg faulta podczas ładowania mapy, używam mesy r600g

  • Szkoda. To w końcu beta oraz używasz nie do końca stabilnych otwartych sterowników (wciąż niestety nie dają wystarczającej wydajności i stabilności w grach).

  • razi

   Zamknięte fglrxy legacy też nie zapewniają wystarczającej wydajności, ani nawet obsługi wszystkich rozszerzeń, gry Source nawet nie drgną…

  • pijaczek

   To sprawdzone czy po prostu tak mówisz? Tzn wydajność to za niską mogą mieć same karty graficzne z tamtego okresu (przed Radeonami HD), a nie same sterowniki. Co do rozszerzeń to nikt nie ma wszystkich – taka specyfika rozszerzeń.

  • razi

   Mint 13, 64 bit, grafika Radeon HD4250, fglrxy 8.96 (z repo, ze strony nie działają w ogóle), komunikat: "Required OpenGL extension "GL_EXT_texture_sRGB_decode". GL_EXT_texture_sRGB mam, GL_EXT_texture_sRGB_decode już nie.

  • pijaczek

   Rozszerzenie jest dosyć nowe i dopiero w którymś z ostatnich Catalystów zostało dodane.

   Tylko dalej nie rozumiem dlaczego piszesz o zamkniętych sterownikach ogólnie, jak powinieneś pisać o tym, że opiekun paczki w Mint ssie, bo nie zaktualizowali przez 2 miesiące sterownika, oraz to, że nie potrafisz zainstalować (pewnie chodzi o to, że masz zainstalowany sterownik z paczek i się bije z tym ze strony, dlatego nie udaje się Ci zainstalować).

   Chcesz na tej karcie zagrać w tą grę to zainstaluj najnowsze sterowniki (albo nękaj twórców Minta o aktualizacje), bo w nich to rozszerzenie będzie na Twojej karcie (nawet na HD2k jest http://pastie.org/6128697 ). Jednak tak przy okazji wiesz, że ta karta jest na granicy minimalnych wymagań?

  • razi

   Kumpel ma tą samą kartę, ale w wersji desktopowej, normalnie fglrxy umie ręcznie zainstalować i mu działają. Ja próbuję na wszystkie możliwe sposoby (pokusiłem się nawet o xorg-edgers) i zawsze kończy się to Softwarem albo Galliumem, a instalowałem fglrxy ręcznie od czasów ubuntu 7.04, więc wiem jak to się robi. Przed każdą próbą usuwałem fglrxy przywracając do działania otwarte. Jak szukałem w necie, to nie tyko ja mam problem z tą kartą. Nie próbowałem jeszcze chyba 13.1-legacy.

   Że jest na granicy to wiem i nie zamierzam grać na High, jest 4 razy słabsza od mojego 7-letniego desktopowego grata X1950 PRO.
   Muszę się jeszcze prawie rok z tym pomęczyć, później kupuje jakiś sensowniejszy sprzęt, na którym jest aby OpenCL/CUDA…

   BTW Mint używa repo Ubuntu.

  • Roomcays

   Miesiąc temu wymieniłem ATI na nVidia, bo już mnie denerwowała ta opieszałość deweloperów z AMD, a Steam+nVidia wręcz odwrotnie!

  • Kuba

   Sterowniki mesy nie są aż takie złe (zaryzykowałbym stwierdzeniem, że powoli zaczynają prześcigać stabilnością fglrxy). Team Fortress 2 działa bez zarzutu na wersji deweloperskiej mesy 9.2.0, git, kernel 3.8. fps nie spada poniżej 50 na wysokich ustawieniach z 4xAA i 16xAF (karta radeon 4850). Natomiast na niby stabilnej niedawno wydanej wersji mesy 9.1 TF2 jest cały okryty artefaktami jak i w menu jak i w grze.