Half-Life 2 udostępniony na Linuksa

Half-Life 2 udostępniony na Linuksa

przez -
6 1600
Half-Life 2

Valve ogłosiło wydanie stabilnej wersji Half-Life 2 dla systemów Linux. Jest ona kontynuacją gry Half-Life, a akcja toczy się w fikcyjnym mieście o nazwie City 17 oraz jego okolicach, w nieokreślonej przyszłości. Głównym bohaterem jest znany doktor i naukowiec – Gordon Freeman. Gra wykorzystuje silnik Source ze znacznie zmienionym modelem fizyki Havok.

Warto także wspomnieć o kilku zmianach, jakie wprowadzono w tej aktualizacji:

 • Half-Life 2 został skonwertowany do nowego systemu SteamPipehttp://distrowatch.feedsportal.com/c/34025/f/617499/s/2cc8b4ea/l/0Llibvirt0Borg0C/story01.htm
  , aby jeszcze bardziej zoptymalizować rozgrywkę
 • Dodano wsparcie dla urządzeń wirtualnej rzeczywistości, w tym częściowa obsługa Oculus Rift
 • Poprawiono sporo błędów

6 Komentarze

  • Nadal jest. Metodami budowania fabuły nadal wyprzedza te wszystkie Call of Duty czy inne tasiemce.

   Nigdy nie rozumiałem, dlaczego ludzie traktują gry i muzykę na zasadzie "staaare to nie warto" – a to już nie można tego słuchać/grać bo to jest "staare"? Są gry, które mimo czasu bronią się same (np. właśnie HL2), a są też takie o których nie pamięta się po pół roku (czyli większość obecnych produkcji na 5h grania). Może z 2mce temu przeszedłem HL2, oba dodatki i po przejściu wszystkich miałem tylko jedną myśl "zaje***te". I jakoś nie myślałem o tym, czy gra ma 2/5/10 lat, tylko grałem. Ja akurat nadal pogrywam z przyjemnością w stare gry z 1998 jak Unreal, HL, NFS: Hot Pursuit lub nowsze jak seria Stalker (która mimo paru lat, nadal jest świetna). Niemniej każdy ma swoje zdanie – mnie nigdy nie rajcowała grafika dla której muszę wymieniać kompa, elementy QTE, a już karygodne jest dla mnie budowanie gier Single na 5h (no chyba dlatego, aby zapchać dziurę bo nastawienie jest na multi). Może to przez to, że jestem z epoki dawno przed neostradą.

   Peace :-)

  • Dokładnie. Bardzo przyjemnie się gra w stare gry sprzed kilku a nawet kilkudziesięciu lat czy słucha muzyki z lat 80"
   Samego Half-Life 2 sam przeszedłem z 2-3 razy :)

Odpowiedz