Hardkernel ODROID-W – płytka dla systemów wbudowanych

Hardkernel ODROID-W – płytka dla systemów wbudowanych

przez -
5 1081
Sprzęt

Hardkernel, koreański producent elektroniki zaprezentował nowy minikomputerek – ODROID-W. Płytka jest wierną kopią Raspberry Pi Model B, jednakże w o wiele mniejszych wymiarach, wynoszących 60 x 36 mm, ważąc przy tym zaledwie 8 gram. Na pokładzie znajdziemy układ Broadcom BCM2835, 512MB pamięci RAM, USB 2.0, microHDMI, 26 pinowe złącze rozszerzeń wejścia/wyjścia (obie strony płytki), 20+6 pinowe złącze GPIO, microSD, 12 bitowy przetwornik ADC, zasilanie, USB 2.0 host, moduł RTC (zegar czasu rzeczywistego).

Na spodzie płytki widoczny jest slot modułów eMMC. ODROID-W można zasilić z akumulatora Li-Pol, a producent zastosował wydajny przetwornik DC/DC, zwiększający napięcie z 3.7V do 5V. Dodatkowo producent udostępnił W Docking Board, dzięki któremu rozszerzymy możliwości modułu ODROID-W o: UART, Ethernet, złącze wyświetlacza LCD, 4 x USB 2.0, MiniJack 3.5mm

W Docking Board - rozszerzenie dla ODROID-W

Cena za ODROID-W została ustalona na 30 dolarów, a za W Docking Board 20 dolarów.

5 Komentarze

  1. Nie ma co się napalać na tę płytkę, Hardkernel ma flatrate na wysyłkę i jest to niebagatela 25USD. Są dystrybutorzy Odroidów w Europie, ale co z tego, skoro ceny dość, że są podawane netto to jeszcze są zawyżone w stosunku do tych z Hardkernel licząc nawet z wysyłką od źródła. Do czasu gdy Hardkernel nie zrobi czegoś z wysyłką albo dystrybucją, tenże klon R-Pi nie ma najmniejszych szans z pierwowzorem.

Odpowiedz