Heroes of Newerth staje się w pełni darmowa

Heroes of Newerth staje się w pełni darmowa

przez -
13 1637
Heroes of Newerth (slider)

Firma S2 Games poinformowała o udostępnieniu gry Heroes of Newerth za darmo! Celem jest pozyskanie większej liczby graczy oraz zwiększenie jej popularności. Co więcej, twórcy gry udostępnili natywnego klienta dla systemu Linux. Heroes of Newerth to sieciowa strategia czasu rzeczywistego inspirowana przez Defense of the Ancient, słynnej modyfikacji do Warcraft III.

Celem gry jest zniszczenie bazy przeciwnika. Do walki stają dwa zespoły po maksymalnie pięć osób. Do wyboru mamy dwie frakcje: Legion oraz HellBourne. Możemy walczyć z botami lub graczami poprzez sieć. Autorzy gry dali do wyboru ponad sześćdziesiąt postaci. Każda z nich posiada swoje unikalne cechy oraz umiejętności (walka, magia).

Postacie zostały podzielone na trzy grupy: Zwinność (Agility), Inteligencja (Intelligence), Siła (Strenght). W czasie gry poza walką z przeciwnikiem, rozbudowujemy naszą osadę i szkolimy się w umiejętnościach bojowych.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem w grze jest matchmaking, dzięki czemu jako początkujący gracze nie będziemy atakowani przez bardzo zaawansowane postacie, tylko przez boty lub ludzi o podobnych umiejętnościach. Z czasem nasze umiejętności rosną i musimy walczyć z coraz trudniejszym przeciwnikiem.

Oprócz grania na standardowych planszach, możemy stworzyć własne światy za pomocą rozbudowanego programu do ich tworzenia. Poza budowaniem lokacji, możemy ustalać różne reguły oraz elementy samej rozgrywki.

Gra jest bardzo dynamiczna i grywalna a natywna wersja klienta dla Linuksa działa bezproblemowo.