HijackThis na licencji GPLv2

HijackThis na licencji GPLv2

przez -
7 305
Security - bezpieczeństwo

Trend Micro udostępniło kod źródłowy jednego z najbardziej znanych darmowych narzędzi antymalware – HijackThis. Firma będzie nadal zajmowała się rozwijaniem programu, jednakże teraz wspólnie ze społecznością. Twórca HijackThis – Merijn Bellekom powiedział, że jest zadowolony, ponieważ inni ludzie będą mogli ulepszyć zarówno jego program, jak swoje własne. Całość jest na licencji GPLv2.

Bazujące na Visual Studio narzędzie skanuje rejestr i usługi startujące na systemie Windows, w celu wykrycia infekcji przez złośliwe programy. Porównywane są potem owe wyniki z tymi znanymi z czystego systemu i tworzony jest obszerny raport. W tym momencie użytkownik decyduje, czy konfiguracja jest dobra, czy zła. Dzięki dużej liczbie for internetowych, można wklejać swoje logi i prosić o opinię bardziej zaawansowane osoby. HijackThis potrafi także usuwać niepokojące elementy i zawiera szereg narzędzi do ręcznego eliminowania złośliwego oprogramowania.

 • Dobry ruch, aczkolwiek troszkę za późno. Podejrzewam także, że wykonali taki ruch ze względu na brak pomysłów w jego rozwoju.

  • energizer

   Ale jakby nie było to dobrze postąpili :)

 • Fx

  Kto teraz używa HijackThis skoro jest OTL? Gdyby zrobili to wcześnie zdecydowanie bardziej by się to opłaciło. Ale dobrze, że w ogóle to zrobili ;]

 • Greg

  Troszkę za późno….. zresztą ten program nie jest taki super. Lepsze są antywirusy.

 • Admn

  Nigdy nie rozumiałem logów z tej aplikacji pisanych na forach. Po co to komu?

 • ktośtam

  link jest zły