HP Enyo 2.0

0
1206
HP
HP

Deweloperzy HP ogłosili wydanie Enyo 2.0, wolnego webowego obiektowego frameworka aplikacji JavaScript. Posiada on prosty model hermetyzacji (encapsulation), aby pozwolić budować aplikacje z samodzielnych bloków. Pierwsza wersja Enyo została zaprojektowana dla tabletów HP i systemu operacyjnego WebOS. Nową wersję autorzy przepisali od nowa, aby stała się całkowicie niezależna od platformy i pozwalała tworzyć aplikacje webowe, uruchamiane w nowoczesnych przeglądarkach internetowych.

Pojawiły się nowe widżety Onyx, takie jak Menu, Picker, Tooltip, Tree, Scrim, Drawer i wiele więcej. Dodano aplikację Enyo 2 Sampler, która udostępnia przykłady funkcji dostępnych w nowej wersji. Zmieniono sposób rozwoju kodu, co pozwala akceptować więcej zmian od społeczności, zachowując przy tym licencję Apache 2.0. Warto zaznaczyć, że ponad 50 dodatkowych bibliotek i wtyczek zostało przygotowanych przez samą społeczności, co świadczy o zaangażowaniu w projekt.

Poprzedni artykułSerious Sam 3 – udane uruchomienie na Ubuntu
Następny artykułLinux Foundation 2012 T-shirt Contest – ogłoszenie wyników
Michał Olber
Interesuję się głównie sprzętem i działaniem jego pod systemami GNU/Linux. Testuję różne dystrybucje i robię recenzje. Interesuję się działaniem sprzętu pod Linuksem, dzięki czemu wiem, jaki zestaw komputerowy wybierać :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj