Na łamach naszego portalu mieliśmy okazję testować dwa modele zasilaczy awaryjnych od firmy Schneider Electric: APC Back-UPS Pro 550 i Back-UPS 950VA. Ten pierwszy posiadał monochromatyczny wyświetlacz LCD, który pozwalał na prostą obsługę zasilacza i wyświetlanie informacji o długości podtrzymania zasilania. Postanowiliśmy sprawdzić, ile wytrzyma minikomputer Raspberry Pi 2 Model B, podłączony bezpośrednio do urządzenia.

W tym celu wykorzystaliśmy Raspberry Pi 2 Model B od firmy Botland.com.pl, dwuamperowy zasilacz z wyjściem microUSB oraz zasilacz awaryjny APC Back-UPS Pro 550. Warto tutaj nadmienić, że do podłączenia będzie nam potrzebny specjalny adapter: złącze IEC320 C14 męskie -> Schuko EU żeńskie.

złącze IEC320 C14 męskie -> Schuko EU żeńskie

Uruchomiliśmy Rasbperry Pi 2 Model B i po odczekaniu zebraliśmy odczyt, który wynosił 740 minut. Po uruchomieniu benchmarku sysbench, który w pełni obciążył nasz komputer, odczyt nie zmienił się nic. Znaczyło to, że układ BCM2836 pobiera niewielką ilość zarówno w stanie spoczynku, jak i pod pełnym obciążeniem.