Impreza i konkurs z okazji premiery KDE 4.0

Impreza i konkurs z okazji premiery KDE 4.0

przez -
0 461
KDE

W dniach 17-19 stycznia 2008 społeczność KDE zaprezentuje KDE 4.0. Ceremonia prezentacji odbędzie się w siedzibie Google w Mountain View w Kalifornii. Celem imprezy jest uczczenie zapowiadanego wydania środowiska graficznego KDE oraz związanej z nim platformy programistycznej. Na ceremonii będą obecni przedstawiciele biznesu, prasy oraz społeczności Wolnego Oprogramowania. Mamy nadzieję, że dzięki temu wydarzeniu wiele osób dowie się o nowym wydaniu KDE i wpływie, jaki KDE wywiera na przyszłość Wolnego Środowiska Graficznego (Free Desktop).

Ponieważ celem ceremonii jest zarówno informowanie o KDE jak i dalsze jego rozwijanie, stworzyliśmy bardzo ambitny plan spotkania. Będzie masa czasu i okazji do rozmów, odbędzie się wiele interesujących prezentacji – zarówno na tematy techniczne jak i te nietechniczne. Na uroczystość zaprosiliśmy ponad 200 przedstawicieli mediów, firm z sektora informatyki i telekomunikacji, przedstawicieli różnych dystrybucji Linuksa oraz projektów Wolnego Oprogramowania. Przybędzie też wielu twórców KDE – będą oni prowadzili wykłady lub pomagali w organizacji uroczystości. Najważniejsze prezentacje i wykłady będzie można oglądać na żywo przez Internet dzięki wsparciu Fluendo.

Niestety, ze względów finansowych nie byliśmy w stanie zaprosić wszystkich osób pracujących nad KDE, dlatego zachęcamy do organizowania lokalnych premier i prezentacji KDE 4. Postaramy się, aby główne przemówienie Aarona Seigo, które oczywiście będzie na żywo transmitowane w Internecie odbyło się o takiej porze, aby mogła je obejrzeć społeczność KDE na całym świecie.

Liczymy, że planowane wydarzenie wzmocni społeczność KDE w Stanach Zjednoczonych, a także zwiększy świadomość wartości jakie oferuje KDE. Społeczność KDE powinna być dumna zarówno z nadchodzącego wydania 4.0 jak też szerokich możliwości rozwoju jakie daje cała seria 4.x. Mamy nadzieję, że impreza wprowadzi w społeczność osoby jeszcze nie zaznajomione z KDE oraz wzmocni relacje między osobami już będącymi częścią społeczności.

Konkurs

Chcielibyśmy także ogłosić konkurs związany z ceremonią prezentacji KDE 4.0. Zwycięzca konkursu zostanie zaproszony na imprezę – będzie miał opłacone zakwaterowanie oraz posiłki.

Celem konkursu jest odnalezienie najbardziej zagorzałego fana KDE i zaproszenie go na imprezę do siedziby Google w Mountain View. Zwycięzca będzie reprezentantem społeczności i będzie miał okazję wygłosić przemówienie podczas ceremonii.

Aby udowodnić, że naprawdę jesteś najbardziej zagorzałym fanem KDE, wystarczy że odpowiesz na pytanie “Dlaczego to właśnie ty powinieneś być na ceremonii prezentacji KDE 4.0?”. Prace powinny mieć maksymalnie 1000 słów. Należy je wysłać w formie zwykłego tekstu lub w innym otwartym formacie dokumentu na adres release-event@kde.org do północy 21 października 2007.

Prace konkursowe zostaną ocenione przez KDE e.V. oraz Grupę Roboczą d/s Marketingu. Wyniki zostaną ogłoszone 29 października 2007.