Bezpieczeństwo i szyfrowanie

Incognito Live System 0.7 jest dystrybucją opartą o Debiana, znana również pod nazwą Amnesic. System ten działa jako LiveCD a jego zadaniem jest udostępnić użytkownikowi anonimowy dostęp do sieci Internet. Znajdziemy tam sporo aplikacji, które pozwalają na zachowanie anonimowości oraz zwiększają bezpieczeństwo korzystania z Internetu w tym: sufrowanie po sieci, korzystanie z IRC, wysyłanie poczty czy rozmowa na komunikatorach.

Incognito Live System 0.7

System może być uruchamiany z płyty CD oraz dysków USB lub pendrive. Środowiskiem graficznym jest GNOME. Głównym elementem systemu jest aplikacja Tor 0.2.1.30 wraz z graficznym interfejsem Vidalia. Znajdziemy tam również skonfigurowaną przeglądarkę Iceweasel wraz z takimi dodatkami jak: Torbutton, FireGPG oraz HTTPS Everywhere.

W systemie znajdziemy również oprogramowanie takie jak Claws Mail, OpenOffice.org, Pidgin, Aircrack-ng, Gimp, Scribus, Gobby, Audacity, Poedit, Simple Scan, SANE.

Najnowsze wydanie zawiera również lepsze wsparcie dla obsługi sprzętu. Dodano więcej sterowników do drukarek, pojawiło się wsparcie dla modemów USB dla sieci 3G. Zaktualizowano sterowniki do kart bezprzewodowych Atheros oraz Broadcom.

Pełna lista zmian dostępna jest w serwisie git.immerda.ch.