Instalacja oprogramowania na Linuksie

Instalacja oprogramowania na Linuksie

przez -
1 564
Canonical Ubuntu

Wielu użytkowników komputerów przyzwyczajonych do platformy Windows chętnie by zapoznało się z Linuksem. Z rozpoczęciem pracy na nowym systemie zwykle wiąże się jednak wiele wątpliwości. Jak go zainstalować? Jak wykonywać podstawowe operacje? Czy na pewno poświęcony migracji czas nie pójdzie na marne?

Oczywiście pierwszy krok po podjęciu decyzji to instalacja. Jak proste jest to przedsięwzięcie pokazaliśmy w jednej z demonstracji. Kolejny krok to poruszanie się po interfejsie. Tego jednak nie należy się obawiać. Graficzne interfejsy linuksowe nie różnią się zanadto filozofią od tego znanego z Windows, poruszanie się po nowym systemie nie powinno więc stwarzać użytkownikom “okienek” większych problemów.

Wydaje się, że wyzwaniem może być instalacja oprogramowania, tutaj wszak różnice w filozofii między systemami są znaczące. To również nie powinno jednak zainteresowanych stawianiem pierwszych kroków w Linuksie odstraszyć. W opublikowanym dzisiaj artykule staramy się przekonać, że inaczej nie znaczy gorzej czy trudniej.

Dziś opublikowany krótki artykuł ma za zadanie ułatwić start wszystkim, którzy chcą poznać Linuksa. Zapraszamy do lektury artykułu Instalacja oprogramowania na Linuksie.

Źródło: dobreprogramy.pl.

Podobne artykuły

Mozilla Firefox 23

przez -
0 210
PHP

przez -
0 186