Integracja VirtualBox Guest Additions w jądrze Linuxa

Integracja VirtualBox Guest Additions w jądrze Linuxa

przez -
0 2667
Innotek VirtualBox

VirtualBox umożliwia przetestowanie systemu Linux bez konieczności zastąpienia obecnego systemu, jednak aby osiągnąć pełnię możliwości trzeba doinstalować VirtualBox Guest Additions. Jednak wkrótce ulegnie to zmianie

VirtualBox umożliwia przetestowanie systemu Linux bez konieczności zastąpienia obecnego systemu, jednak aby osiągnąć pełnię możliwości trzeba doinstalować VirtualBox Guest Additions. Pakiet, który łączy sterowniki urządzeń, narzędzia systemowe i moduły kernela, umożliwia integrację systemu operacyjnego z hostem, na przykład poprzez umożliwienie współdzielenia folderów. Jednak wkrótce ulegnie to zmianie. Można będzie uzyskać w pełni zintegrowany system, bez doinstalowywania dodatkowego pakietu.

Prace nad zintegrowanie funkcji w VirtualBox Guest Additions z jądrem systemu Linux są w trakcie opracowywania, a pierwsze rozwiązania pojawią się prawdopodobnie w jądrze Linuxa o numerze 4.16. Przodownikiem w pracach nad tym rozwiązaniem jest Red Hat.

Wszystkie dodatkowe funkcje będą opierały się na licencji GNU General Public License (GPL) i już znajdują się w drzewie jądra. Oznacza to, że przy następnym uruchomieniu dystrybucji Linuksa z jądrem Linux 4.16 (lub nowszym), VirtualBox Guest Additions będzie już zainstalowany. Bez konieczności dodawania, instalowania ani modyfikowania czegokolwiek.

Podstawowe funkcje integracji systemu, takie jak tryb bezproblemowy oraz kopiowanie i wklejanie plików między systemem gościa a hostem będą dostępne w momencie wydania aktualizacji. Jednak nie wszystkie dodatki będą od razu dostępne

Dzięki tym zmianom programiści będą mogli łatwiej testować swój kod, a ich praca stanie się nieco przyjemniejsza i prostsza. Z niecierpliwością czekamy na tę zmianę.

Brak komentarzy

Odpowiedz