Intel i SUSE opracowują środowisko HPC do wydajnych obliczeń

Intel i SUSE opracowują środowisko HPC do wydajnych obliczeń

przez -
0 1460
SUSE - nowe logo

Firma Intel zamierza dystrybuować system SUSE Linux Enterprise Server for High Performance, jako opcję w ramach wprowadzonego właśnie na rynek produktu Intel HPC Orchestrator. Jest to stos oprogramowania systemowego HPC objęty pomocą techniczną Intela. Rozwiązanie Intel HPC Orchestrator z systemem SUSE Linux Enterprise Server for HPC umożliwia klientom korzystanie z oprogramowania do obsługi obciążeń HPC z pełnym wsparciem technicznym. Wraz z zapewnieniem wspólnej pomocy technicznej dającej przedsiębiorstwom jeden punkt kontaktu, firmy SUSE i Intel podejmą współpracę przy optymalizacji systemu SUSE Linux Enterprise Server pod kątem obsługi oprogramowania systemowego HPC firmy Intel.

Dodatkowo firma Intel skorzysta z usługi open source Open Build Service do stworzenia i opublikowania oprogramowania systemowego Intel HPC Orchestrator. Usługa kompilacji Open Build Service, użyta również do wygenerowania produktów SUSE Linux Enterprise, to projekt openSUSE zapewniający kompleksową platformę programistyczną do przygotowywania dystrybucji systemu Linux.

Wydajne środowiska obliczeniowe to nie tylko rozwiązania na potrzeby wyspecjalizowanych projektów naukowych. Obecnie rozwiązania HPC skupiają się na takich zastosowaniach, jak analiza wielkich zbiorów danych (big data), Internet rzeczy, uczenie maszynowe i robotyka, co zapoczątkowuje nową epokę wykorzystania możliwości obliczeniowych. Współpraca firm SUSE i Intel nad rozwiązaniem Intel HPC Orchestrator i rozwojem społeczności OpenHPC przyczyni się do udostępnia środowiska HPC nowym branżom i przedsiębiorstwom, które potrzebują informacji na podstawie analizy danych w celu uzyskania przewagi nad konkurencją. Nowe podejście do zagadania HPC zmienia całe branże i gwałtownie przyspiesza wprowadzanie nowych rozwiązań i najnowocześniejszych narzędzi do wydajnych obliczeń w sposób umożliwiający klientom i partnerom szybkie uzyskanie wymiernych korzyści.

powiedział Michael Miller, prezes firmy SUSE ds. strategii, aliansów i marketingu

Rozwiązanie HPC Orchestrator naszej firmy zostało opracowane z myślą o uproszczeniu w przedsiębiorstwach i instytucjach procesów wdrażania, serwisowania i obsługi technicznej środowisk do wydajnych obliczeń. Te przedsiębiorstwa, które wdrożą produkt Intel HPC Orchestrator z systemem SUSE Linux Enterprise Server, skorzystają z innowacji ze świata open source, a stos oprogramowania HPC do integracji i sprawdzania poprawności objęty pomocą techniczną firm Intel i SUSE zapewni im spokój ducha.

powiedział Charles Wuischpard, wiceprezes działu rozwiązań dla centrów przetwarzania danych i dyrektor działu platform do wydajnych obliczeń w firmie Intel

Stos Intel HPC Orchestrator z systemem SUSE Linux Enterprise Server zostanie udostępniony przez firmę Intel w czwartym kwartale 2016 roku.

Brak komentarzy

Odpowiedz