Intel usuwa obsługę XMir ze sterownika xf86-video-intel

Intel usuwa obsługę XMir ze sterownika xf86-video-intel

przez -
62 1011
Intel

Kilka dni temu Intel dodał do głównej gałęzi swoich sterowników graficznych – xf86-video-intel 2.99.901, zaakceptowane łatki do obsługi XMir. Wszystko wyglądało dobrze, do dnia wczorajszego, kiedy to ktoś z zarządców drzewa przy wydaniu xf86-video-intel 2.99.902 usunął nagle całe wsparcie dla XMir.

Pojawił się także komentarz pod tymże wydaniem:

We do not condone or support Canonical in the course of action they have chosen, and will not carry XMir patches upstream.

–The Management

W tłumaczeniu:

Nie zamierzamy akceptować i wspierać działań, jakie podjął Canonical, i nie będziemy dodawać żadnych łatek XMira do głównej gałęzi.

Szybki komentarz dodał Luc Verhaegen:

Who is “The Management”? Is that you, you and the other intel
developers, or intel management, or someone else entirely?

Luc Verhaegen.

W tłumaczeniu:

Kto to jest The Management? Czy to ty, ty i inni deweloperzy lub zarządcy intela, albo ktoś zupełnie inny?

Ciężko tutaj stwierdzić, co było powodem. Podejrzewa się, że Intel nie chce mieć konkurencji dla Waylanda, który jest bardzo mocno przez niego wspierany – zatrudnionych jest kilku deweloperów na pełny etat.

Na Google+ w kilka chwil po całym zajściu pojawił się wpis Michaela Halla z Canonical:

I’ve said it before, I’ll say it again. You will not make your open source project better by pulling another open source project down.

W tłumaczeniu:

Powiedziałem to już jakiś czas temu i jeszcze raz powtórzę. Nie zrobicie swojego projektu open source lepszym, poprzez blokowanie innego.

w którym rozgorzała ostra dyskusja na temat posunięcia głównych deweloperów Intela.

Jeżeli w ciągu następnych kilku wydań nic się nie zmieni, to Canonical zostanie same w kwestii pisania sterowników dla praktycznie wszystkich kart graficznych, które chce wspierać w swoim nowym serwerze wyświetlania.