Linus Torvalds ogłosił wydanie jądra Linux 3.17. Dodano pełną obsługę kontrolerów Sony Dualshock 3 (Sixaxis) oraz XBox One (bez obsługi wibracji). Pojawiła się sprzętowa akceleracja karty graficznej AMD Radeon R9 290 oraz poprawiono zarządzanie energią na kartach AMD. Sporo zmian włożono także w sterowniki Nouveau dla kart GeForce. Udoskonalono zarządzanie energią i obsługę interfejsu ACPI. Dodano wsparcie dla ACPI 5.1. Ulepszono mechanizm zmiany częstotliwości zegarów oraz usługę hibernacji.
Urządzenia Wacom, a konkretnie tablety są od teraz widoczne, jako normalne urządzenia HID. Daje to możliwość ich podpiecia pod interfejsie Bluetooth. Dodano obsługę czujniaku ruchu w laptopach Toshiba, co w razie upadku pozwala na bezpieczne wyłączenie dysku twardego. Pojawiły się sterowniki dla karty dźwiękowej w układach Intel Braswell. Dodano pełne wsparcie dla układów Rockchip RK3288 i AllWinner A23.
Dodano sporo nowości dla systemów plików F2FS i XFS. Dodano nowy mechanizm do przesyłania informacji po szynie KDBUS – memfd. Pojawiło się sporo nowości odnośnie hipernadzorcy KVM, a także wsparcie dla Xen EFI.
Jądro Linux 3.17 z ACPI 5.1, Allwinner A23 i memfd | OSWorld.pl http://t.co/aAW4MuVHSy via @OSWorldpl
Czekam na tę pełną obsługę kontrolerów Sony Dualshock 3. Ciekawe, czy to również oznacza możliwość połączenia przez bluetooth?
Mikołaj Sklepik liked this on Facebook.
Michał Patejko liked this on Facebook.
Magdalena Szecówka liked this on Facebook.
Krzysztof Zubik liked this on Facebook.
Tomasz Karczyński liked this on Facebook.
Michał Olber liked this on Facebook.
Przecież kontrolery SONY są rozpoznawane przez system jako najzwyklejsze urządzenia klasy HID i działają z Linuksem już od kilku lat, chodzi o wibracje?
@Roomcays aby używać pada od PS3 przez bluetooth zainstaluj program QtSixa.
@Qba: głównie chodzi o połączenie przez Bluetooth. Nie potrafię połączyć pada przez QtSixa i czekam na inne rozwiązanie. Próbowałem wielokrotnie, ale pad chwilę po połączeniu zaraz się rozłącza.
Wibracje też by się przydały.
Grzegorz Olejniczak liked this on Facebook.
[…] to grupa kilku zdolnych programistów z Krakowa, którzy pomagali w tworzeniu kilku funkcji nowego jądra Linux 3.17. Marcin Wojtas odpowiadał za obsługę wieloportowego, gigabitowego kontrolera Ethernet (tzw. […]