Jagged Alliance 1: Gold Edition dostępne na Linuksa

Jagged Alliance 1: Gold Edition dostępne na Linuksa

przez -
8 1027
Jagged Alliance 1 - Gold Edition

bitComposer Games wydało Jagged Alliance 1: Gold Edition na systemy Linux. Jagged Alliance jest pierwszym tytułem z całej serii strategicznych gier turowych o tej samej nazwie. Celem misji jest oczyszczenie fikcyjnej wyspy Metavira z zagrażających jej żołnierzy.

Jagged Alliance posiada system sterowania, znany m.in. z serii X-COM. W poszczególnych turach (ograniczonych czasowo, lub nie w zależności od wybranej opcji) gracz kieruje danymi najemnikami, każdy z nich ma ograniczenie ruchu na daną turę i może wykonać jedną określoną czynność, jak oddanie strzału czy podłożenie materiałów wybuchowych. Najemnicy mają bardzo szeroki zakres poruszania się, mogą biegać, klękać i czołgać się. Występują zależności pomiędzy najemnikami. Niektórzy są wrogo nastawieni do siebie, zaś inni przyjaźnią się tak bardzo, że w przypadku zwolnienia jednego odchodzi też drugi.

8 Komentarze

  1. Jestem wielkim fanem serii, najwięcej grałem w część drugą. Część druga ma udostępniony kod źródłowy a fani zrobili genialny projekt 1.13. Tylko nie wiem czy ta głęboka modyfikacja działa pod Linuksem. Dwójkę warto kupić.

    W JA1 grałem gdy jeszcze DOS był w miarę popularny. 10 € za wiekową grę to nieporozumienie. Na GOG wisi za 6€.

Odpowiedz