Jakiego chcecie mieć Linuksa na naszych laptopach – pyta Dell

Jakiego chcecie mieć Linuksa na naszych laptopach – pyta Dell

przez -
0 614
Dell

Od 13 do 23 marca można wypełnić na stronie producenta laptopów DELL nową ankietę, która pomoże firmie sprawdzić rynek na zapotrzebowanie ich sprzętu z preinstalowanym systemem Linux. Użytkownicy mają odpowiedzieć m. in. na pytania dotyczące tego, na jakich maszynach najchętniej widzieliby system Linux i w jaki sposób chcieliby na nim pracować. Na końcu ankiety znajdziemy pytania o ulubioną dystrybucję i preferowany rodzaj wsparcia technicznego (np. telefoniczny lub społecznościowy).

Przykładowe pytania jakie na nasz czekają:

  • Na której serii notebooków powinniśmy się skoncentrować jeśli chodzi o wdrażanie Linuksa?
  • Jakie rodzaje aktywności zamierzacie wykonywać na komputerach z Linuksem?
  • Jaką dystrybucję Linuksa chcielibyście mieć zainstalowaną na komputerach Della?

Po zakończeniu ankiety rozpoczną się pracę nad wprowadzeniem do sprzedaży komputera PC z systemem Linux dla użytkowników indywidualnych. Dell posiada już w swojej ofercie komputery z systemem Red Hat Enterprise Linux, ale są to urządzenia dla profesjonalistów.

Całej sytuacji przyglądali się również twórcy pakietu biurowego OpenOffice.org. Opublikowali oni na swojej stronie list otwarty do Michaela Della, w którym postawiono propozycję preinstalowania pakietu OpenOffice na komputerach sprzedawanych przez jego firmę.

Jak sami twierdzą ich pakiet jest wysoce wydajny i całkowicie darmowy. Zaproponowano również, że firma Dell mogłaby udzielić wsparcia finansowego, aby wesprzeć rozwój projektu.

Jak widać zapotrzebowanie na komputery z otwartym oprogramowaniem, lub na takie, które nie posiadają systemu Windows wydaje się duże. Pod koniec lutego firma Dell uruchomiła stronę Ideastorm, aby wsłuchać się w potrzeby klientów. Okazało się, że największa liczba użytkowników tej witryny opowiedziała się za instalowaniem na komputerach Della systemu Linux i innych otwartych programów.

Podobne artykuły

Brak komentarzy

Odpowiedz