Jesień Linuksowa 2016 – rozpoczęto przyjmowanie prelekcji

3
2249
Jesień Linuksowa
Jesień Linuksowa

Polska Grupa Użytkowników Linuksa ma zaszczyt ogłosić, że w dniach 4 – 6 listopada 2016 roku odbędzie się konferencja Jesień Linuksowa 2016. Coroczne niekomercyjne spotkanie towarzysko-naukowe skupiające miłośników Wolnego Oprogramowania, skierowane jest zarówno do profesjonalistów jak i do osób, które niedawno zainteresowały się GNU/Linuksem czy Wolnym Oprogramowaniem. Dzięki zróżnicowanej agendzie, konferencja daje możliwość ugruntowania lub poszerzenia swojej wiedzy w prezentowanych obszarach.

W tym roku, tak jak w poprzednim wydarzenie odbędzie się w hotelu Orle Gniazdo Hucisko, nieopodal Huciska ‒ malowniczo położonej wsi w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej.


Większy widok mapy

Zaszło także kilka zmian:

  • Przygotowano całkowicie nową stronę internetową, która jest w pełni responsywna.
  • Zmieniono sposób rejestracji. Zostało wprowadzone nowe rozwiązanie, które ma ułatwić działania organizacyjne.
  • Wróciła tradycja zapraszania ciekawych gości zagranicznych (ostatni raz mieliśmy okazję gościć takich na Jesieni Linuksowej 4 lata temu)
  • Zmienił się główny organizator. Do tej pory konferencję organizował Dariusz Grzesista, który w tym roku pałeczkę przekazał Filipowi Kłębczykowi, członkowi Zarządu PLUG.

Uruchomiono przyjmowanie prelekcji, które można zgłaszać po rejestracji lub zalogowaniu się na stronie. Wystarczy, jeśli poda się chwytliwy tytuł, kilka zdań wprowadzenia, notkę o autorze i podłączy prezentację. Nadesłane propozycje wezmą udział w sondzie agendowej, która rozstrzygnie się na stronie konferencji. Informację o tym, czy zgłoszona prelekcja została zakwalifikowana do agendy, prelegenci poznają 26 sierpnia. Po wygłoszeniu prelekcji ich autorzy jak zwykle będą mieli prawo do zwrotu całości opłaty za uczestnictwo.

ŹRÓDŁOjesien.org
Poprzedni artykułLinux Magazine – numer 150 i serwer logów Graylog
Następny artykułPitivi 0.97 z czytelniejszym widokiem wspieranych kodeków
Michał Olber
Interesuję się głównie sprzętem i działaniem jego pod systemami GNU/Linux. Testuję różne dystrybucje i robię recenzje. Interesuję się działaniem sprzętu pod Linuksem, dzięki czemu wiem, jaki zestaw komputerowy wybierać :)

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj