Jet Propulsion Laboratory wykorzystuje Red Hat OpenStack Platform do eksploracji kosmosu

0
1486
Kosmos
Kosmos

Należące do NASA centrum badawcze Jet Propulsion Laboratory wykorzystuje rozwiązanie Red Hat OpenStack Platform. Jest to efekt konsolidacji istniejącego sprzętu, tj. zmodernizowania lokalnych zasobów serwerowych i pamięciowych, a dzięki temu uzyskania możliwości wspierania setek naukowców i inżynierów uczestniczących w misjach JPL. Inżynierowie NASA zbudowali lokalną chmurę OpenStack w celu zaoferowania naukowcom dużej i elastycznej mocy obliczeniowej, planując przeniesienie krytycznych obliczeń, które muszą być wykonywane lokalnie, do bardziej efektywnej architektury chmury prywatnej.

Jet Propulsion Laboratory zajmuje się zrobotyzowaną eksploracją Układu Słonecznego. Ma na swoim koncie znaczące osiągnięcia w eksploracji kosmosu, od stworzenia pierwszego amerykańskiego satelity i wysłania statku kosmicznego do każdej planety w Układzie Słonecznym, do wystrzelenia wszystkich czterech łazików marsjańskich. Obecnie w tego typu misjach badawczych w coraz większym stopniu wykorzystuje się zasoby chmurowe do przetwarzania projektów lotów oraz danych misji.

Wdrożenie Red Hat OpenStack Platform umożliwi naukowcom wykorzystanie ich własnej chmury prywatnej, a także zewnętrznych zasobów chmurowych, takich jak Amazon Web Services (AWS), w momentach największego zapotrzebowania.

Radhesh Balakrishnan, dyrektor generalny, OpenStack, Red Hat

NASA JPL znajduje się w ścisłej czołówce innowatorów technologicznych, a my jesteśmy bardzo zadowoleni, że moc obliczeniową potrzebną do misji eksploracyjnych zapewnia nasze rozwiązanie Red Hat OpenStack Platform. Jest to świadectwo niezawodności, dostępności i skalowalności, jaką oferuje w pełni otwarta infrastruktura chmurowa zbudowana na tej platformie. Jesteśmy dumni, że w ramach partnerstwa z centrum JPL możemy spełnić jego rozwojowe potrzeby w zakresie elastycznej infrastruktury, a jednocześnie ograniczyć rozmiar centrum danych.

Poprzedni artykułSUSE Manager 3 – kompleksowe zarządzanie i monitorowanie serwerów
Następny artykułProxmox VE 4.2 z nowym frameworkiem i obsługą certyfikatów Let’s Encrypt
Michał Olber
Interesuję się głównie sprzętem i działaniem jego pod systemami GNU/Linux. Testuję różne dystrybucje i robię recenzje. Interesuję się działaniem sprzętu pod Linuksem, dzięki czemu wiem, jaki zestaw komputerowy wybierać :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj