Język Go gotowy na Google App Engine

Język Go gotowy na Google App Engine

przez -
0 787
Google

Ponad 2.5 roku temu Google ogłosiło powstanie języka Go, który to łączy w sobie łatwość pisania aplikacji charakterystyczną dla języków dynamicznych (np. Python, Lisp), jak również wydajność języków kompilowanych (np. C, C++). Język jest wolnym oprogramowaniem, a maskotka „Gopher”(Suseł) posiada licencję CCv3. Dostępne są kompilatory na platformę x86 i x64, są to odpowiednio 8g i 6g. Został również stworzony kompilator na bazie GNU Compiler Collection – Gccgo.

Zespoły odpowiedzialne na rozwój Go i App Engine z dumą ogłosiły pełną dostępność platformy w chmurze, dzięki czemu programiści, którzy napisali swoje aplikację w tymże języku, mogę je bez problemu publikować za pomocą ostatniej App Engine 1.5.2 SDK. Go Datastore API wspiera do teraz transakcje i starsze zapytania, jak również dodano Cahnnels API. Pełna dokumentacja znajduje się tutaj.

App Engine zostało uruchomione w 2008 ze wsparcie dla Pythona, potem w 2009 roku dodano wsparcie Java. Pierwsze wzmianki o wsparciu języka Go pojawiły się w tym roku, na konferencji programistów Google I/O, jako eksperymentalne wsparcie.

Dla tych, co już używają Go SDK, Gerrand informuje, że wersja 1.5.2 jest oparta o ostatnie stabilne wydanie Go, czyli release.r58.1. Wprowadza to api_version2 i nie jest wstecznie kompatybilne z poprzednim wydaniem. Istniejące aplikację mogą wymagać pewnych zmian, dodatkowo wszystko, co zostało napisane przy pomocy api_version 1 przestanie działać 18 sierpnia.

Brak komentarzy

Odpowiedz