Jogger.pl po 13 latach działalności znika z Internetu

Jogger.pl po 13 latach działalności znika z Internetu

przez -
4 980
Prasa

Jogger.pl to jeden z pierwszych i bardzo popularnych systemów blogowania w Polsce. Kilka dni temu pojawiła się oficjalna informacja o jego zamknięciu na początku kwietnia 2016 roku. Twórcami Joggera byli Robert “Sparrow” Wróbel i Michał “D4rky” Matyas, którzy na znalezionym w Internecie skrypcie, stworzyli prostą stronę dla osób, chcących podzielić się swoją wiedzą i pomysłami z innymi. Dodamy tutaj, że nawet my redaktorzy OSWorld.pl mieliśmy na nim swoje konta i osobiste blogi. Jak piszą twórcy, Jogger.pl miał swoje lepsze oraz gorsze lata. Były okresy, gdzie była to naprawdę świetna platforma, z mnóstwem interesujących ludzi. Wymieniali się oni pomysłami, dyskutowali na trudne tematy i tworzyli zalążki wczesnego, polskiego Internetu.

Od pewnego czasu serwis nie jest już rozwijany. Twórcy przestali aktualizować kod źródłowy, przestała działać ReCaptcha. Powodem tego jest brak czasu, chęci i energii na dalszy rozwój. Dodatkowo, ze względu na dużą ilość danych prywatnych i osobistych, deweloperzy nie są gotowi na sprzedanie serwisu lub oddanie go komuś do dalszego prowadzenia.

Osoby posiadające na Jogger.pl jakiekolwiek wpisy, powinni je jak najszybciej wyeksportować. Zalecaną platformą do przesiadki jest WordPress i przygotowano nawet odpowiednie narzędzie do importu wpisów: joggerpl-wordpress-import. Autorem aplikacji jest Jacek “d33tah” Wielemborek, który przygotował stosowny wpis: jogger2wordpress.pl – łatwe przenosiny na WordPressa.