Kadu 2.0 przepisany na bibliotekę Qt 5 i integracją z Unity

Kadu 2.0 przepisany na bibliotekę Qt 5 i integracją z Unity

przez -
36 1523
Kadu

Zespół Kadu po wielu latach prac ogłosił wydanie Kadu 2.0, komunikatora internetowego obsługującego protokół Gad-Gadu oraz XMPP/Jabber. Deweloperzy sporo pracy włożyli w przepisanie całego kodu na bibliotekę Qt 5.4. Umożliwi to szybszą i łatwiejszą pracę nad kolejnymi wersjami. Użyto również biblioteki wstrzykiwania zależności Injeqt, a także naprawiono sporo błędów. W Kadu 2 mamy dostępne następujące tłumaczenia: angielskie, czeskie, francuskie, polskie i tureckie. W przyszłości planowane jest dodanie nowych.

Poprawiono integrację ze środowiskiem graficznym Unity, w tym dodano wykrywanie czy Kadu pracuje na Ubuntu, czy innej dystrybucji. Dzięki temu nie występują problemy z z kompatybilnością metod dokowania. Dodatkowo usprawiona wtyczka indicator_docking jest automatycznie ładowania a Kadu pojawia się pod ikonką wiadomości w prawym górnym rogu. Nowa wtyczka unity_integration pozwala na wyświetlanie liczby nieprzeczytanych wiadomości przy ikonie Kadu na panelu.

Udoskonalono i poprawiono większość dźwięków. W oknie rozmowy pojawiła się nowa opcja konfiguracyjna, która w razie otrzymania wiadomości, automatycznie otwierać nowe okna rozmowy w postaci zminimalizowanej. Nowa pozycja w menu kontekstowym rozmowy pozwala natychmiastowo wysłać zawartość schowka.