KateOS 2.3

KateOS 2.3

przez -
0 434
System operacyjny, systemy operacyjne

KateOS to młoda polska dystrybucja Linuksa, która ma na celu dostarczyć użytkownikowi bezpieczny, stabilny, lekki i łatwy w aktualizacji system operacyjny. Ponieważ KateOS dawniej bazował na Slackware, przejął od niego dużo pomysłów i rozwiązań, w przeciwieństwie jednak do tej dystrybucji KateOS dostarcza użytkownikom dużo większą ilość pakietów (w rozszerzonym standardzie TGZex), które w łatwy i przyjemny sposób można zdalnie instalować, aktualizować za pomocą narzędzia updateos.

Zmiany:
Mamy zaszczyt przedstawić Państwu najnowszą wersję naszego systemu, która jest kamieniem milowym dla serii II KateOS. Najnowsza wersja została dokładnie przetestowana po to, by zapewnić naszym użytkownikom 100% satysfakcji z korzystania z KateOS. Nowa wersja dostarcza jądra w wersji 2.6.14.2 wraz z obsługą systemu plików Resier4, najnowszą wersję biblioteki Glibc, środowisko XFCE w wersji 4.2.3.2 oraz wiele aplikacji w aktualnych wersjach. Dla wygody naszych użytkowników zmodyfikowaliśmy skrypty startowe systemu, które teraz w przejrzysty sposób przedstawiają proces uruchamiania się maszyny.

Nowością jest także wykrywanie sprzętu, ułatwiające konfigurację systemu, którym zajmuje się narzędzie „discovery”. Tworząc kolejne wydanie systemu skupiliśmy się na drobnych błędach, niedogodnościach, które choć mało ważne, mogły denerwować. Kolejną nowością jest opcja --find w programie „updateos”, która w bardzo łatwy sposób pomaga odnaleźć pakiet, w którym znajduje się poszukiwany przez użytkownika plik lub aplikacja. Bardzo ważną zmianą jest większa ilość obsługiwanego sprzętu, KateOS 2.3 wspomaga wszelkie modemy kablowe podłączane przez USB, urządzenia DVB i wiele, wiele innych. Aktualna wersja dostarcza nowego instalatora, który zawiera mniej opcji i jest bardziej przyjazny użytkownikowi. Wydanie DVD zawiera dodatkowo Gnome w wersji 2.12.1, oraz KDE 3.4.3 (optymalizowane pod procesory klasy 686).

Gorąco zachęcamy wszystkich do przetestowania tej wspaniałej wersji KateOS.

Brak komentarzy

Odpowiedz