KDE 4 Beta 3

KDE 4 Beta 3

przez -
0 506
KDE

Wydano KDE 4 Beta 3. W raz z tym wydaniem pojawiła się czwarta wersja Alpha pakietu biurowego KOffice. Sam projekt KDE 4 jest już w fazie dopracowywania kodu. Już niedługo powinniśmy spodziewać się oficjalnego wydania. Większość kodu taka jak biblioteki, aplikacje została już zamrożona, a programiści poświęcają swój czas na dopracowywanie ich działania lub eliminację błędów. Programiści skupili się również na zmianie interfejsu użytkownika. Nowe KDE4 zaskakuje swoim widokiem.

Plasma odpowiedzialna jest za wygląd oraz działanie pulpitu, paneli użytkowników, czy menu programów, które oparte jest na pomyśle twórców dystrybucji OpenSUSE. Plasma została już praktycznie ukończona w trzeciej wersji beta KDE 4.

Z każdym dniem coraz więcej aplikacji posiada wsparcie dla KDE 4. Aplikacja KAlarm została poprawiona, usunięto z niej wiele błędów oraz dodano całkiem nowe funkcje. Aplikacje takie jak KVoctrain, Marble i Step posiadają już wsparcie dla KDE 4. Obecnie trwają prace nad dostosowaniem komunikatora Kopete.

Jeżeli chodzi o KOffice 4.0 Alpha 4, to znajdziemy w nim lepsze wsparcie dla OpenDocument, ulepszoną wersję KSpread. Aplikacje takie jak KWord i Krita zostały przeportowane pomyślnie na systemy Windows. W nowym KOffice znajdziemy KPlato, które odpowiedzialne jest za planowanie projektów. Aplikacja została już prawie całkowicie dopracowana.