KDE 4.0 będzie wydane w styczniu

KDE 4.0 będzie wydane w styczniu

przez -
0 306
KDE

Ekipa KDE postanowiła, że KDE 4.0 zostanie wydane w styczniu 2008, a nie tak jak planowano – w połowie grudnia 2007. Programiści chcą poświęcić dodatkowy czas na rozwiązanie kilku problemów, wśród których są na przykład błędy w Konquerorze czy też usterki wizualne w KDE. Ekipa KDE ma nadzieję, że wydanie 4.0 spełni oczekiwania użytkowników.

Zmiany jakie zachodzą w KDE są zadziwiające. Większość aplikacji oraz Platforma Programistyczna są już uważane za stabilne i nadające się do normalnej pracy.

Część środowiska nie spełnia jeszcze oczekiwań społeczności oraz standardów jakości. Jest też kilka błędów, które muszą zostać poprawione w aplikacjach nie będących częścią KDE, takich jak na przykład xine i jego problem z niektórymi kodekami audio, objawiający się obcinaniem fragmentów ścieżki dźwiękowej. Programiści są pewni, że będą w stanie wydać bardziej dopracowaną wersję KDE w styczniu. Premiera ma się odbyć 11 stycznia 2008.

Poszukiwane są osoby, które mogłyby pomóc w rozwoju KDE. Listę problemów, które wstrzymują wydanie można znaleźć w serwisie TechBase. Jeśli chciałbyś pomóc, skontaktuj się z programistami KDE (na stronie podane są adresy e-mail).