KDE 4.2 Beta 1

KDE 4.2 Beta 1

przez -
5 1879
KDE

Już na początku nowego roku ujrzymy stabilne wydanie środowiska graficznego KDE 4.2, ale od wczoraj możemy cieszyć się wydaną pierwszą wersją beta. Ciekawą zmianą jest dodanie obsługi domen Active Directory w KRDC oraz protokołów SFTP i FISH. Tym razem w nowym wydaniu dostrzeżemy wiele zmian graficznych.

Ulepszony został interfejs graficzny dla aplikacji KMail. Kolejną ciekawą zmianą jest domyślnie włączenie wszystkich efektów kompozytowych. Wiele z nich zostało poprawionych lub ulepszonych. Pojawiły się nowe efekty minimalizacji, sześcian i rożne oświetlenia.

Dodano również nowe aplety dla Plasmy w tym: monitorowanie systemu, kalendarze czy przełączanie aktywności. Plasma od tego wydania jest również kompatybilna z Google Gadgets.

5 Komentarze

  1. Podobnie jak ja – byłem zwolennikiem KDE, ale po wydaniu wersji 4 po miesiącu zrezygnowałem z jej używania i przesiadłem się na GNOME. Powrót do wersji 4.2? Może…

  2. Używam KDE od… hm… no można powiedzieć od zawsze ;) odkąd zacząłem używać linuksa. Na dzień dzisiejszy używam na jednym kompie KDE 3.5, na drugim 4.1. "Czwórce" nieco jeszcze brakuje funkcjonalności (może w 4.2 już tego nie odczuję), ale za to "od zawsze" wkurza mnie zagmatwane menu w KDE :( 'Ubunciane' GNOME jest boskie pod tym względem – jasne, przejrzyste i wiadomo gdzie czego szukać. Ciągle jakoś łudzę się nadzieją, że w końcu to poprawią ;)

Odpowiedz