KDE 4.2 i KOffice 2.0 dostępne na Maemo

KDE 4.2 i KOffice 2.0 dostępne na Maemo

przez -
0 564
KDE

W ostatnią środę developer KDE Marijn Kruisselbrink, wydał paczki z KDE 4.2 i KOffice 2.0 beta 6 na Maemo. Dla przypomnienia Maemo jest to projekt zajmujący dostarczaniem aplikacji, oraz systemu Linux. Używany głównie jest na internetowych tabletach Nokii. Dystrybucja Maemo powstała na bazie Debiana, projekt sponsorowany jest przez Nokie.

Dzięki członkom społeczności Maemo, już wcześniej powstały nieoficjalne porty środowisk takich jak Xfce i KDE 3.5.

Maemo - KDE4

Pakiety KDE 4.2 pozwalają użytkownikowi na uruchomienie powłoki pulpitu Plasma, oraz pełnego zastosowania aplikacji KDE w konwencjonalnym środowisku Maemo. W KOffice pakiety są niemal kompletne, zabrakło arkusza kalkulacyjnego, spowodowane jest to nieudanymi próbami skompilowania tego pakietu.

Pomimo iż zastosowanie środowiska KDE na tabletach internetowych, nie jest specjalnie wygodnie, z racji małych rozmiarów ekranów tych urządzeń – to jednak port ma wiele technicznych wartości. Po drobnych zmianach w interfejsie, wiele popularnych aplikacji KDE, mogłoby być bardzo użytecznych na Maemo.

Nokia ogłosiła plany portu biblioteki Qt na Maemo już w zeszłym roku, tuż po zakupie Qt od Trolltech. Możesz zainstalować najnowszą wersję dodając repozytorium do listy źródeł na urządzeniu. Instrukcja znajduję się na stronie kdedevelopers.org.

News pierwotnie opublikowany na blogu autora.

Źródło: arstechnica.com.

Brak komentarzy

Odpowiedz