KDE Telepathy 0.2

KDE Telepathy 0.2

przez -
12 728
Telepathy

Deweloperzy KDE z projektu Real-Time Communication and Collaboration (RTCC) ogłosili wydanie KDE Telepathy 0.2. Jest to otwartoźródłowy klient bezpośredniej komunikacji dla KDE, korzystający z Frameworka Telepathy i zawierający wsparcie dla takich serwisów, jak Google Talk, czy Facebook chat.

Telepathy 0.2 zawiera integrację z KWallet do przechowywania haseł i nowy plasmoid dla szybkiego dostępu do kontaktów. Aktualizacja aplikacji pozwala także użytkownikom ustawić swój status do utworu, który aktualnie odtwarzają przy pomocy odtwarzaczy kompatybilnych z mpris2, takich jak Amarok i Clementine.

Inne zmiany obejmują dodanie paska postępu i przycisku przerwania do transferu plików, wsparcie dla statusu „Nieobecny” i poprawione ponad 130 błędów.

12 Komentarze

  • Paczki są już w przygotowaniu, o czym twórcy napisali na blogu :) Zawsze możesz skompilować ręcznie. Ja tak ostatnio musiałem ze 3 wersje programów, bo się okazało, że większość opiekunów nie ma czasu.

 1. Super. Pomogli by w rozwoju Kadu, które te funkcje realizuje z palcem w dupie razem z setkami innych świetnych rozwiązań. A nie tworzą nowy projekt robiący to samo co inne, tylko będący alphą.

  • widocznie mają odmienną wizję, po za tym takie już jest open source często wydaje się nie racjonalne

  • Dokładnie. Open Source zamiast iść w jakość w typowo społecznościowych projektach to idzie w ilość. Dlatego taki projekty zawsze pozostaną zabawką studenciaków i wizionerów a produkty jak Red Hat czy PHP mają przyszłość.

  • Telepathy to nie klon Gadu, a framework. Kadu tego nie ma.

   KDE Telepathy to warstwa nad Telepathy, o czym nie napisał autor newsa.

   Telepathy i KDE Telephaty to dwie różne sprawy, ten drugi projekt używa pierwszego, a w newsie napisano jakoby KDE wydało Telepathy.

   http://telepathy.freedesktop.org/wiki/

   Po co zreszta wspierac projekt, którego zwolennicy przeklinają w komentarzach?

 2. A ja uważam właśnie inaczej. Ani Kopete, ani Kadu, ani Psi mi do końca nie pasuje. Nie mamy prostego, przejrzystego, funkcjonalnego i intuicyjnego komunikatora dla zwykłego użytkownika. Mam nadzieję, że może to będzię to? ;)

  • Właśnie sobie zainstalowałem i wrażenia jak najbardziej pozytywne. Działa ładnie, stabilnie, dobrze pomyślany, bardzo dobra integracja ze środowiskiem. Czekam na dalszy rozwój :)

  • Połączyć się połączył z gg ale kontaktów nie zimportował więc nie próbowałem z nikim rozmawiać. Jabber działa, Facebook też, Windows Messenger się połącdzył ale z nikim nie gadałem bo nikogo nie mam na liście :P Ogólnie to jeszcze trochę brakuje np. wyszukiwania w katalogi kontaktów, historii, przeglądarki usług, ale zapowiada się całkiem fajnie ;)

Odpowiedz