KDE Telepathy 0.9.0 z obsługą OTR i nowym wyglądem

KDE Telepathy 0.9.0 z obsługą OTR i nowym wyglądem

przez -
0 893
KDE

Zespół programistów KDE ogłosił wydanie KDE Telepathy 0.9.0, komunikatora internetowego oferującego obsługę wielu sieci za pośrednictwem frameworku Telepathy – znanego użytkownikom GNOME z komunikatora Empathy. Możliwości KDE Telepathy jednak wykraczają poza czat tekstowy, wideokonferencje i inne funkcje tradycyjnie kojarzone z oprogramowaniem pokroju Gadu-Gadu. I tak o to nowe wydanie wprowadza możliwość wspólnej edycji plików tekstowych, otwartych w edytorze Kate oraz IDE KDevelop.

Dodano możliwość szyfrowania rozmów, z użyciem OTR. Funkcja została dodana nad obecnym protokołem i w momencie jej uruchomienia, szyfrowane są wszystkie dane przesytłane pomiędzy użytkownikami. Warto zaznaczyć, że Marcin Zalewski zaimplementował pełną obsługę OTR3, w tym współdzielenie sekretnego uwierzytelniania i zarządzanie kluczami.

Udoskonalono grupowe rozmowy, w tym: dodano nowe okno dołączania, jedna osoba zostaje w pokoju po zamknięciu okna, czyy przeprojektowano główne okno chatu aby było łatwiej obsłużyć konwersacje z wieloma osobami.

KDE Telepathy 0.9.0 - okno grupowych rozmów

Sporo pracy włożono w poprawienie rozmów wideo. Przeniesiono QtGstreamer i CallUI na GStreamer 1.0. Interfejs okna także został zaprojektowany od zera.

Naprawiono sporo błędów oraz przyspieszono działanie.