Kdenlive jest jednym z najlepszych edytorów do cyfrowej obróbki filmów, montowania scen i różnego rodzaju efektów na systemach Linux, BSD i Mac OS X. Dzięki swoim możliwościom jest świetny zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Jednakże autorzy doszli do momentu, w którym architektura Kdenlive (sięga około roku 2002) jest bardzo archaiczna i odstrasza potencjalnych programistów.
Dużym problemem jest także dodawanie nowych cech, ponieważ zajmuje to za dużo czasu. Dlatego inżynierowie postanowili w pełni opłacić programistę Till Theato, który przepisze i oczyści cały kod, a także doda specjalny system do obsługi skryptów i wtyczek.
Pieniądze na ten cel zostały już zebrane – okrągła kwota 4 tysięcy dolarów, którą wpłacili wolontariusze i cały czas rośnie. Dotacje można składać przez oficjalną stronę projektu.























Sam się dorzuciłem bo uwielbiam ten program do obróbki filmów. W sumie tylko w nim mi się przyjemnie pracowało, ale denerwował mnie fakt, że bardzo często z nieznanych powodów potrafił się wywalić.
A gdzie można wpłacać? Bo ja też bym się dorzuciła grosiwem. Studiuję na filmówce i to mój progam codziennego użytku :) Na Kubuntu :D
Na stronie: http://www.indiegogo.com/kdenlive-re
Po lewej stronie masz guzik CONTRIBUTE NOW
Ja nie będę płacił za coś co jest za darmo :/
[…] również wydanie kilku wydań poprawkowych, a w dalszym czasie będą pracowali nad wydaniem Kdenlive 1.0 i refaktoryzacją kodu. Wydanie jest planowane pod koniec roku. Znalazłeś błąd w newsie? Kliknij i zgłoś go […]