The Dwarves

KING Art Games to studio, które zasłynęło z dwóch ważnych tytułów: Battle Worlds: Kronos oraz The Book of Unwritten Tales. Obie pozycje są obecnie dotępne na systemy Linux poprzez sklepy Steam oraz GOG.com. Warto zaznaczyć, że każda z tych gier została ufundowana przez społeczność Kickstartera. Aktualnie deweloperzy ogłosili, że pracują nad nowym tytułem: The Dwarves, który ma się ukazać na starcie na wszystkie dostępne platformy systemowe: Windows, Linux, OS X, Android, PS 4 i XBox One.

The Dwarves są tworzone na podstawie powieści Markusa Heitza pod tym samym tytułem, która sprzedała się w ogromny nakładzie. W kampanii gracz będzie sterował grupą 15 krasnoludów z unikalnymi zdolnościami. Deweloperzy szykują unikatowy styl walki, który ma się różnić od obecnie dostępnych na rynku gier RPG. Prócz głównych zadań, będzie wiele pobocznych, co ma zapewnić długie godziny rozrywki.

Poniżej zamieszczamy oficjalny komunikat o wersji dla Linuksa:

Many of you contacted us to ask, if we could make Mac and Linux versions, just like we did for “Battle Worlds: Kronos” and “The Book of Unwritten Tales 2”.

We ported the current version of the game to Mac and Linux computers for test purposes and basically there seem to be less problems than we had anticipated. We roughly calculated the effort needed and decided to grab the bull by the horns.

So, yes: There will be Mac & Linux versions of “The Dwarves”, if the Kickstarter is successful!

We didn’t put both versions in the Stretch Goals, because we want to give you the guarantee that you’ll really get the version you want, if you support us. Please help us, to get enough Mac/Linux fans supporting the campaign. Go to forums and groups, link to the campaign and ask editors to cover “The Dwarves”.

Jak możemy z powyższego tekstu wywnioskować, twórcy nie dodali na starcie wsparcia dla Linuksa i OS X ze względu na możliwe trudności z dopracowaniem gry. Jednakże po wstępnym przeniesieniu okazało się, że większość rzeczy działa, jak powinna. Deweloperzy proszą o promowanie gry, pisanie o niej na wielu portalach tematycznych, aby uzyskać jak największe wsparcie ze strony społeczności.