KIThacks – interdyscyplinarny maraton technologiczno-biznesowy

KIThacks – interdyscyplinarny maraton technologiczno-biznesowy

przez -
0 2166
Programowanie

Platforma ChallengeRocket.com we współpracy z firmą Next Try organizują KIThacks. Ma to być interdyscyplinarny maraton technologiczno-biznesowy o określonym profilu, w którym kultura łączy się z biznesem i nowymi technologiami. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie odpowiedniego środowiska dla działań mających na celu doinwestowanie sektora kultury, poprzez określenie możliwości jej komercjalizacji. Będzie to impreza masowa (700 uczestników) o dużym potencjale medialnym, nad którą Patronat Honorowy objął Marszałek Województwa Małopolskiego.

Konkurs odbędzie się w terminie 28.10.2016 – 29.10.2016 w Krakowie na terenie Forum Przestrzenie przy ul. Marii Konopnickiej 28.

Jako jeden z niewielu hackathonów będzie oferował możliwość podjęcia próby w aż 3 kategoriach konkursowych. Każda drużyna może się zgłosić do jednej z poniższych:

  • HackArt – Kategoria ta, ma na celu stworzenie rozwiązań dla określonych/zidentyfikowanych problemów i wyzwań, które niesie za sobą kooperacja różnych branż (kultura, biznes, nauka) w obrębie sektora kreatywnego. Ta część hackathonu jest II edycją konkursu HackArt organizowaną w ramach KIThacks 2016.
  • SandBox – Creativity – Uczestnicy biorący udział w tej kategorii mogą się wykazać kreatywnością. Tutaj nie ma projektów dobrych i złych, każdy pomysł można przyjść i przetestować w wsparciu mentorów technicznych oraz inwestycyjnych. Nagrody w tej kategorii będą fundowane w zależności od możliwości organizatora i/lub sponsora, który chciałby wesprzeć konkretne rozwiązanie.
  • FutureBox – Productivity – Mamy nadzieję, że zderzenie z prawdziwymi poszukiwanymi rozwiązaniami nie przerośnie naszych uczestników, tematy prac zostaną opracowane wraz z partnerami wydarzenia, tak aby prawidłowo zdiagnozować problemy pojawiające się aktualnie na rynku.

Organizatorzy mają nadzieję, że każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie.

Brak komentarzy

Odpowiedz