KMyMoney 4.6.0

KMyMoney 4.6.0

przez -
1 366
KMyMoney

Pojawiła się kolejna wersja KMyMoney 4.6.0 – aplikacji KDE do zarządzania budżetem osobistym. Jest wolnym oprogramowaniem, napisanym w C++. Daje możliwość importowania/eksportowania danych w formacie QIF. Naturalnym środowiskiem jest KDE z gałęzi 4.x jednakże do poprawnego działania aplikacji potrzebne są tylko podstawowe biblioteki a nie całe KDE. KMyMoney działa pod każdym systemem operacyjnym, dla którego jest napisane KDE 4.

Nowa wersja, wydana po jedenastu miesiącach od poprzedniego wydania, dodaje wtyczkę importu CSV, która pozwala na import plików CSV, eksportowanych przez inne programy. Programiści dodali również serbski denar, jako standardową walutę. Podczas wchodzenia do odsetek kredytów, program pokazuje kwotę do trzech miejsc po przecinku. Podczas, gdy Microsoft zamknął usługę QFX, inżynierowie przenieśli się na www.ofxhome.com, aby móc pobierać informacje o bankach, które które obsługują format wymiany.

Ulepszono także wydajność całej aplikacji i poprawiono sporo błędów, szczególnie w kwestii importu i modułów bankowych online.

Pełna lista zmian dostępna jest na stronie kmymoney.sourceforge.net.