Knights and Merchants ponownie dostępne na Linuksa

3
4582
Knights and Merchants
Knights and Merchants

Studio Topware Interactive oficjalnie udostępniło grę Knights and Merchants Historical Version na systemy Linux/SteamOS. Produkcja nie jest natywnym portem, ale wykorzystano do tego celu Wine. Gra została przetestowana na systemach Ubuntu 15.10, SteamOS oraz Arch Linux i działa bezproblemowo. Deweloperzy zaznaczają jednak, że mogą pojawić się błędy i proszą o ich natychmiastowe zgłaszanie. Należy w tym celu dołączyć także plik z logami – KAM.log.txt lub KAMRemake.log.txt. Knights and Merchants Historical Version składa się z Classic oraz ReMake.

Knights and Merchants to gra strategiczna, której akcja rozgrywa się w średniowiecznej epoce, wzorowanej na anglosaskiej historii. Gracz wciela się w rolę dowódcy armii królewskiej, który musi odzyskać utracone prowincje, zjednoczyć królestwo i przywrócić prawowitego króla na tron.

ŹRÓDŁOsteamcommunity.com
Poprzedni artykułValve udostępniło pliki CAD od Steam Controller
Następny artykułJak działa XCOM 2 z kontrolerem Steam Controller?
Michał Olber
Interesuję się głównie sprzętem i działaniem jego pod systemami GNU/Linux. Testuję różne dystrybucje i robię recenzje. Interesuję się działaniem sprzętu pod Linuksem, dzięki czemu wiem, jaki zestaw komputerowy wybierać :)

3 KOMENTARZE

  1. Świetna gra, zjadła mi sporo czasu w 1999 roku. Polonizacja również była dobra, szczególnie odzywki typu: „dawać żarcie, przynieść żarcie” :-)

    KaM zawsze działał pod Wine, choć nie odtwarzały się filmiki. Posiadam edycję dla Windows, ale skoro na Steamie jest wersja „natywna” – czas wybrać się na zakupy :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj