Knights and Merchants ponownie dostępne na Linuksa

Knights and Merchants ponownie dostępne na Linuksa

przez -
3 1398
Knights and Merchants

Studio Topware Interactive oficjalnie udostępniło grę Knights and Merchants Historical Version na systemy Linux/SteamOS. Produkcja nie jest natywnym portem, ale wykorzystano do tego celu Wine. Gra została przetestowana na systemach Ubuntu 15.10, SteamOS oraz Arch Linux i działa bezproblemowo. Deweloperzy zaznaczają jednak, że mogą pojawić się błędy i proszą o ich natychmiastowe zgłaszanie. Należy w tym celu dołączyć także plik z logami – KAM.log.txt lub KAMRemake.log.txt. Knights and Merchants Historical Version składa się z Classic oraz ReMake.

Knights and Merchants to gra strategiczna, której akcja rozgrywa się w średniowiecznej epoce, wzorowanej na anglosaskiej historii. Gracz wciela się w rolę dowódcy armii królewskiej, który musi odzyskać utracone prowincje, zjednoczyć królestwo i przywrócić prawowitego króla na tron.

  • Świetna gra, zjadła mi sporo czasu w 1999 roku. Polonizacja również była dobra, szczególnie odzywki typu: “dawać żarcie, przynieść żarcie” :-)

    KaM zawsze działał pod Wine, choć nie odtwarzały się filmiki. Posiadam edycję dla Windows, ale skoro na Steamie jest wersja “natywna” – czas wybrać się na zakupy :-)

  • Artanis

    Ale ta gra już od wielu lat ma natywny port wydany przez Linux Games Publishing.

  • Szyk Cech

    Trzeba być niezłym matołem by pisać programy nie przenośne…