Kodi – nowa nazwa projektu XBMC

Kodi – nowa nazwa projektu XBMC

przez -
11 3854
Kodi

Projekt XBMC zmienił oficjalnie nazwę na Kodi. Od czasu powstania, czyli w 2002 roku funkcje prostej aplikacji dla konsoli XBox, zmieniły się w domowe centrum multimedialne dla komputerów PC i innych urządzeń. Kodi pozwala oglądać filmy, przeglądać zdjęcia, słuchać muzyki, wypożyczać filmy VOD, sprawdzić pogodę, posłuchać radia internetowego, pograć w gry online w systemie xLink i wiele innych.

Kodi

Powyższy banner nie jest jeszcze oficjalnym logiem projektu ze zmienioną nazwą, dlatego zespół Kodi współpracuje z Doghouse Media nad zaprojektowaniem czegoś unikalnego i niepowtarzalnego.

11 Komentarze

  1. Zawsze myślałem, że XBMC to po prostu zwykły program multimedialny(tylko taki trochę bardziej rozbudowany). Jednak ostatnio pozytywnie zaskoczyło mnie, że da się go odpalić jako środowisko graficzne np. zamiast KDE, czy GNOME. Stąd wiem m.in, dlaczego przy wyłączaniu programu pytanie o „power off” czy „reboot” :)

    • Owa funkcja pod Linuksem dostępna była od dawna. Właśnie dlatego część ludzi brało zestaw Linux+XBMC, gdyż po odpowiednim ustawieniu człowiek nie widział na oczy żadnego KDE, czy GNOME, a od razu okno odtwarzacza.

  2. Ja chciałbym jakiś dodatek który by pozwolił w elegancki sposób połączyć Xb… Kodi z Steam Big Picture. Takie coś byłyby idealnym centrum domowej rozywki.

    • Nie wiem czy to kwalifikuje się pod „elegancki sposób”, ale klient Steam pozwala dodać grę spoza platformy Valve. Wykorzystując tę opcję podłączasz XBMC pod klienta Steam (będzie widoczny na liście gier). Teraz wystarczy, że nastawisz Steam na odpalanie w tryb Big Picture i jak będziesz miał ochotę na film to z listy aplikacji wybierasz XBMC (Overlay prawdopodobnie będzie dostępny bez problemów).

    • Jest dodatek integrujacy steama i xbmc. Masz normalnie bibliotekę z grami steama w xbmc

Odpowiedz