KOffice 2.0 Alfa 7

KOffice 2.0 Alfa 7

przez -
0 423
Dokumenty, pliki

7 Maja zespół pracujący nad projektem KDE ogłosił wydanie KOffice 2.0 Alfa 7. Jest to wgląd dla wszystkich tych, którzy są zainteresowani nowościami i technologiami zawartymi w wydaniu drugim. Wydanie to wnosi wiele usprawnień we wszystkie komponenty całej struktury nowego pakietu. Wszystkie aplikacje miały spore zmiany, naprawiono błędy oraz dodano nowe cechy. KOffice jest jak na razie w fazie testów, zatem nie jest zalecane używanie go do normalnej pracy.

Nowością w tej wersji jest pojawienie się dokującego widgetu, służącego do konfiguracji kształtu cieni oraz nowy zestaw funkcji do generowania raportów w Kexi. Dzięki temu jest możliwe stworzenie raportu bazującego na informacjach z bazy danych w oparciu o skrypty i wykresy. Krita odebrała sporo uwag w języku polskim oraz poprawionych błędów. Dodano również nowy plugin pisania, który pozwala zarówno głównym programistom KOffice, jak i innym deweloperom, tworzyć nowe filtry generowania pikseli, w rodzaju chmur albo generatorów fraktali. W KPresenter skupiono się na poprawieniu efektów stronicowych, ale nadal zostało wiele pracy w udoskonaleniu głównej strony edycji.

Wydanie to jest pierwszym, które daje pewne pojęcie o imporcie i testach formatu OpenDocument do pakietu KOffice. Automatyczne testowanie ładowanych dokumentów, pozwoli programistom skupić się na kodzie, bez obawy uszkodzenia aktualnie działającego kodu. Jest to tzw. testowanie regresyjne. W wydaniu tym, dodano 23 testy i wyniki są widoczne w postaci lepszego ładowania dokumentów tekstowych do KWord.

Jednakże nie wszystkie z nowych technologii zostaną zaimplementowane w stabilnej wersji. Więcej informacji na temat nowych technologii w KOffice2 można znaleźć na stronie koffice.org.