Ogłoszono wydanie Kolab 3.1, oprogramowania do pracy grupowej. W najnowszej wersji dodano sporo nowych funkcji do narzędzia Chwala, odpowiedzialnego za przechowywanie danych w chmurze. Pojawiła się obsługa CalDAV/CardDAV dla wielu urządzeń, platform i klientów.
Udoskonalono i zautomatyzowano środowisko hostujące wiele domen. Współdzielone katalogi mogą być tworzone z poziomu webowego interfejsu administratora, a nie tylko za pomocą narzędzia konsolowego.
Pojawiło się wsparcie dla systemów CentOS i RHEL, a także nowe paczki dla: Debiana, Fedory, Ubuntu i openSUSE. W tym drugim przypadku udało się tego dokonać, dzięki Open Build Service, sponsorowanemu przez Kolab Systems i SUSE.
Zaktualizowano starą dokumentację na docs.kolab.org i rozszerzono ją o nowe poradniki.
Ma ten projekt coś wspólnego z KDE czy tylko ikonki? ;)
To jedna z dwóch istniejących skórek do webmaila. Twórcy Kolaba współpracują z twórcami KDE PIM, a Kontact jest klientem z dobrym wsparciem serwerów Kolab. Przy okazji warto wspomnieć, że niedawno wystartował płatny hosting oparty o Kolaba – mykolab.com – choć jak na nasze warunki może wydawać się drogi, jest to jeden z niewielu serwisów, jeśli nie jedyny w tej chwili, opartych na Kolabie.
Jako ciekawostka dodam, że nad Kolabem pracuje aktywnie jeden Polak (stąd nazwa jednego z komponentów – Chwała) ;)
Michał Olber liked this on Facebook.
#Kolab 3.1 z obsługą #CalDAV, #CardDAV oraz #system’ów #RHEL i #CentOS http://t.co/yaCACGAOxB | http://t.co/2qDLDEpa8m