Kolejne laboratorium Open Source Microsoftu

Kolejne laboratorium Open Source Microsoftu

przez -
0 322
Microsoft

Już we wrześniu br. gigant z Redmond ma otworzyć kolejne laboratorium Open Source na Filipinach. Jego głównym celem będzie zwiększenie kompatybilności z otwartymi standardami (np. Open Document Format – ODF) czy wspieranie interoperacyjności w produktach Microsoftu. Nowe laboratorium będzie zlokalizowane w Narodowym Centrum Komputerowym w mieście Quezon. Po otwarciu będą mogli w nim pracować lub współpracować z nim studenci, profesjonaliści, firmy i grupy użytkowników związanych z IT.

Laboratorium interoperacyjności jest kluczowym dla przemysłu, gdyż zachęci profesjonalistów IT i entuzjastów to odkrywania możliwości technologii interoperacyjnej. Będzie to dobre miejsce dla ich kreatywności i pomysłowości, a także tutaj będą mogli odkrywać technologię bez granic.

Tim Diaz de Rivera, Główny Dyrektor National Computer Center.

Podobnego zdania jest sam Microsoft, który uważa, że prace te torują drogę dla zachowania jeszcze lepszej współpracy technologii korporacji z innymi rozwiązaniami. Nie jest to pierwszy tego typu laboratorium w historii Microsoftu, który to posiada między innymi Linux Interoperability Lab and an Open Source Software Lab w Redmond.

Podobne artykuły

TP link M7200

przez -
1 340

przez -
0 563

Brak komentarzy

Odpowiedz