Konferencja Open Source Szczecin 2011

Konferencja Open Source Szczecin 2011

przez -
0 529
Szluug

W dniach 20-21 Października 2011, na Wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, odbędzie się pierwsza odsłona szczecińskiej konferencji poświęconej zagadnieniom związanym z wolnym i otwartym oprogramowaniem. Jest ona bezpośrednim spadkobiercą konferencji Open Source organizowanej w Szczecinie w latach 2008-2010 przez Polska Grupę Użytkowników Open Solarisa. Organizatorem Open Source Szczecin 2011 jest Szczecińska Grupa Użytkowników Uniksa i Linuksa (SzLUUG). Współorganizatorem wydarzenia jest Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego (WI ZUT).

W agendzie konferencji słuchacze znajdą zagadnienia związane z nowościami w świecie wolnego i otwartego oprogramowania oraz dystrybucjami systemu Linux, zagadnienia prawne i programistyczne, a także akcenty związane z naszym rodzimym rynkiem IT i administracją publiczną, które w mniejszym lub większym stopniu bazuje na otwartym oprogramowaniu. Smaku konferencji doda projekcja filmu “Good Copy Bad Copy” – dokumentu, który opisuje wpływ systemu praw autorskich na kulturę.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji zapraszamy do odwiedzania strony internetowej imprezy: http://opensource.szczecin.pl

Podobne artykuły

PHP

przez -
0 71
Microsoft

przez -
0 191