Konferencja “Rola innowacji projektów open source w polskiej gospodarce”

Konferencja “Rola innowacji projektów open source w polskiej gospodarce”

przez -
1 776
Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania FWiOO

Konferencja “Rola innowacji projektów open source w polskiej gospodarce” odbędzie się 27 września 2011 r. w godzinach od 10.00 do 15.00 w Warszawie, na teren Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych (WEiTI) Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie odbędzie się w ramach Projektu, prowadzonego przez Fundację Wolnego i Otwartego Oprogramowania pt. „Internetowa ogólnopolska baza informatycznych projektów badawczych otwartej innowacji – Platforma współpracy – SPINACZ” przy współpracy z Laboratorium Technik Mobilnych BRAMA.

Konferencja adresowana jest do przedstawicieli świata nauki (zarówno uczelni wyższych, jednostek naukowo – badawczych otoczenia nauki, pracowników naukowych i pojedynczych twórców/studentów) oraz świata biznesu (firm i instytucji otoczenia biznesu).

Celem konferencji jest promocja przedsiębiorczości akademickiej i otwartej innowacyjności opartej o wdrażanie badań naukowych (B+R) w Polsce.

Poruszanymi tematami przewodnimi będą m.in. zagadnienia: stan polskiej innowacji, problemy współpracy środowisk akademickich z biznesem w zakresie wykorzystania i wdrażania naukowego polskiego dorobku informatycznego, rola innowacji wolnego i otwartego oprogramowania w gospodarce.

Spotkanie stworzy uczestnikom możliwość wzbogacenia wiedzy z dziedziny szeroko pojętej informatyzacji przedsiębiorstw przy wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań powstającej w środowisku akademickim w zakresie wolnego i otwartego oprogramowania.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wszystkim uczestnikom zapewniamy materiały konferencyjne w formie drukowanej oraz elektronicznej. Każdy z uczestników otrzyma również ciepły posiłek.

Zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego. Liczy się kolejność zgłoszeń. Liczba uczestników jest ograniczona do około 60 przedstawicieli świata nauki/akademickiego i około 40 przedstawicieli biznesu.

Goście i Prelegenci to m.in.:

  • prof. dr hab. inż. Jan Szmidt – Dziekan Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej
  • prof. dr hab. inż. Mieczysław Muraszkiewicz – Prodziekan ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej
  • Karsten Gerloff – Prezes Zarządu Free Software Foundation Europe
  • Rafał Brzychcy – Prezes Zarządu Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania
  • dr inż. Piotr Gawrysiak – Zastępca Dyrektora ds Naukowych, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszwaskiej
  • Jacek Łęgiewicz – Wiceprezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, Dyrektor ds. Rozwoju Rynku Unii Europejskiej IBM Corp.
  • inni