Konferencja Wikimedia Polska 2008

Konferencja Wikimedia Polska 2008

przez -
0 624
Wikimedia Foundation

Konferencja Wikimedia Polska 2008 jest trzecią z kolei tego rodzaju imprezą organizowaną przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska. Podstawowym celem Konferencji jest stworzenie platformy wymiany doświadczeń i opinii na temat projektów Wikimedia oraz innych pokrewnych inicjatyw tworzenia otwartej wiedzy i wolnej twórczości za pomocą interaktywnych, ukierunkowanych na społeczności stron internetowych.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane wszelkimi aspektami działania tego rodzaju inicjatyw, w szczególności społecznymi, prawnymi i technicznymi. Mile widziane są nie tylko osoby związane z tego rodzaju projektami, ale także specjaliści z zewnątrz, których analizy, a nawet konstruktywna krytyka mogą wnieść coś nowego do tych projektów.

Konferencja odbędzie się 22-25 maja 2008 w domu wczasowym Marzena, w Ponicach niedaleko Rabki, lokalizacja 49°34’11” N,19°59’2”E.

Na razie polska Wikipedia tak opisuje Rabkę:

Rabka ma własną scenę teatralną, jest nią Teatr Lalek “Rabcio”, a także pomnik Świętego Mikołaja stojący przed zabytkowym budynkiem czynnej stacji kolejowej, nazwanej wówczas Domem Świętego Mikołaja. Sam pomnik, a zwłaszcza jego lokalizacja, wzbudza w Rabce wiele kontrowersji.

W parku zdrojowym znajduje się pomnik Jana Pawła II, przy którym ma swój początek jeden ze szlaków papieskich.

Jest to opis dalece nie wystarczający, ale obiecaliśmy sobie, że to się zmieni.

Źródło: pl.wikimedia.org.