Konferencja “WiOO – wczoraj, dziś, jutro”

Konferencja “WiOO – wczoraj, dziś, jutro”

przez -
0 495
Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania FWiOO

Wielkie korporacje zarabiają miliony na sprzedaży oprogramowania i wydają miliony na jego stworzenie. Skąd się więc wzięło Wolne Oprogramowanie i jaka jest i była jego kondycja? Jak długo pozostanie darmowe, skoro inne korporacje kupują kolejne Wolne projekty? Czy wspomniani dołączą do społeczności Wolnego Oprogramowania, czy zabiją wolność i podetną skrzydła społeczności?

Odpowiedzi na te i inne ciekawe pytania będzie można poznać na konferencji pod hasłem: “WiOO – wczoraj, dziś i jutro”

Konferencję organizują: Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania we współpracy Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Prelegentami będą przedstawiciele międzynarodowych koncernów i polskich firm (IBM, Amazis – przedstawiciel Mandriva na Polskę), przedstawiciele projektu Ubuntu, projektów społecznościowych (the Camels, PLUG) oraz uczelni wyższych (UAM i Politechnika Warszawska – Labolatorium Brama).

Data: 24 stycznia 2009 r. (sobota), godz. 10.00,
miejsce: Aula A Collegium Mathematicum (ul. Umultowska 87) na terenie kampusu uniwersyteckiego w Poznaniu.

Honorowy patronat nad konferencją objęli: Wojewoda Wielkopolski, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydent Miasta Poznania.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych”

Więcej informacji na stronie fwioo.pl.