Koniec amaroK 1.4 początkiem nowej ery

Koniec amaroK 1.4 początkiem nowej ery

przez -
0 477
Amarok

Właśnie ukazała się nowa wersja jednego z bardziej rozbudowanych odtwarzaczy muzyki dostępnych dla Linuksa. AmaroK 1.4.5 jest ostatnim wydaniem z serii Fast Forward, które poza wprowadzonymi poprawkami posiada sporą ilość nowości. Programiści w ewentualnych odsłonach Fast Forward będą jedynie poprawiać wykryte błędy. Wśród nowości oferowanych przez najnowszą wersję 1.4.5 znajdziemy między innymi funkcję przeszukiwania tekstów, podświetlanie na liście odtwarzania nowych pozycji czy wyświetlanie gwiazdek jako oceny w płaskim widoku kolekcji. Pełna lista zmian dostępna jest na stronie projektu.

Jednocześnie producenci zapowiedzieli rozpoczęcie prac nad nową edycją odtwarzacza w wersji 2.0, która będzie bazować na bibliotekach Qt4 pod nadchodzące środowisko KDE4. Wydanie 2.0 ukaże się prawdopodobnie jeszcze tego lata i będzie je można uruchomić, nie tylko na systemie Linux, ale również OS X i Windows.

Najnowsza wersja odtwarzacza amaroK 1.4.5 dostępna jest już do pobrania w repozytoriach najpopularniejszych dystrybucji. Na stronie projektu znajdują się również paczki do samodzielnej kompilacji dla chcących uzyskać jak najlepszą wydajność.

Brak komentarzy

Odpowiedz