Konkurs I – na tropie Maliny

39
2071
Konferencje
Konferencje

Rozpoczynamy Malinowy Maraton konkursowy! Portal OSWorld.pl przygotował dla Was serię zadań, w których do wygrania będzie popularna w ostatnim czasie platforma Raspberry Pi. Dla przypomnienia jest to minikomputer wyposażony w układ SoC firmy Broadcom, z procesorem ARM o taktowaniu 700MHz, 256MB pamięci RAM i grafiką mogącą odtwarzać filmy w jakości 1080p. Rozwiązanie idealne do celów edukacyjnych, ale również jako tani, domowy komputer czy centrum multimedialne.

Zasady konkursu
W tym tygodniu waszym zadaniem będzie odnalezienie 3 zagubionych malinowych mordek. Od dziś, do końca tego tygodnia pojawiać się będą wpisy, w których ukryte będą obrazki przesłodkich malinek, podobnych do tej poniżej:

Malinowa Mordka

Dodatkowo, jedna z nich została już ukryta w jednym z artykułów dostępnych na portalu (osworld.pl/artykuły)

Gdy już znajdziecie wszystkie trzy obrazki, zastanówcie się, do czego wykorzystalibyście Malinę, gdyby trafiła właśnie do Was. Odpowiedź dołączcie w mailu do redakcji (redakcja@osworld.wpopieka.pl), razem z linkami do artykułów. Autor najciekawszej odpowiedzi zostanie zwycięzcą konkursu.

I pamiętajcie – szczęście sprzyja Malinożercom =D

Regulamin konkursu:

  1. Organizatorem konkursu jest portal OSWorld.pl.
  2. W konkursie mogą brać udział tylko osoby zameldowane na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
  3. Aby wziąć udział w konkursie, należy odnaleźć trzy obrazki konkursowe oraz przysłać adresy URL artykułów/newsów z obrazkami na adres redakcja@osworld.wpopieka.pl razem z odpowiedzią na pytanie konkursowe.
  4. Konkurs rozpoczyna się dzisiaj, czyli 6 sierpnia 2012 r. i trwa do niedzieli 12 sierpnia 2012 r., do godziny 23:59 (noc z niedzieli na poniedziałek)
  5. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej do dnia 19 sierpnia 2012 r.włącznie.
  6. Nagrodą w konkursie jest komputer Raspberry Pi, ufundowany przez właścicieli portalu OSWorld.pl
  7. Koszt wysyłki oraz doręczenia nagrody pokrywa właściciel portalu OSWorld.pl i jest możliwy tylko na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
  8. Zwycięzca zostanie wyłoniony przez Redakcję portalu OSWorld.pl, na podstawie odpowiedzi udzielonej na pytanie konkursowe.
Poprzedni artykułStella 6.3
Następny artykułGigabyte GA-Z77X-UP5 TH

39 KOMENTARZE

    • Podziel się z nami jeszcze setką rzeczy, który nie zrobisz, nie kupisz, nie zjesz, nie….

    • Niesłusznie do Jurka, bo tylko tytuł mojego wpisu podał. A czemu taki? Bo dość mocno kibicowałem projektowi i planowałem kupić, ale mi przeszło po pewnej dyskusji. Więcej we wpisie. Krótko: są znacznie lepsze urządzenia w zbliżonej cenie.

    • Przykro mi. Nikt nie zmusza do zakupu. Możesz wygrać. A jak Cię nie stać to piszesz takie bzdury.

    • Wiadomo, że darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda, ale gdybym brał udział w konkursie, to po wygraniu od razu na sprzedaż idzie.

      Stać pewnie będzie, bo planuję droższy sprzęt (Mele). Pewnie piszesz "bzdury" bo kupiłeś i teraz żal…

  1. Generalnie chcę stworzyć platformę bez kontrolerów, sterowaną głosem i zarządzaną webowo (lub przez androida). Ewentualnie za kontroler by mógł posłużyć jakiś Android połączony przez BT albo wifi (lub dla masochistów: kablem).

    Zapomniałem dopisać w mailu o moim pomyśle z Leap Motion zamiast klawiatury i myszki, pisanie za pomocą języka migowego. Może mając malinkę i po przygotowaniu projektu załapałbym się jeszcze na darmowego Leapa, którego rozdają developerom z ciekawymi pomysłami.

    Ale obudowę kartonową i tak zaprojektuję:p

    • sajens fikszyn panie
      procek i ram za slabe
      chyba ze sterowanie pojedynczymi literami w pomieszczeniu dzwiekoszczelnym :p

    • To raczej kwestia jakości mikrofonu. Zarówno procek jak i ram wystarczą na dopasowanie wypowiedzianej frazy do nagranego szablonu, a jak nie, to zawsze można skorzystać z usług internetowych :) A może też syntezaor mowy i rozmowa z Wolframem?

      Zobaczymy na co te maleństwo stać. 700 MHz to wcale nie mało, Curiosity jedzie na 200MHz, a poleciał na Marsa i tam działa samodzielnie. Czemu 700 MHz-owa płytka by se nie miała poradzić z takim czymś?

      Problemem może być trochę mała ilość slotów USB, a nie sądzę by to wytrzymało HUBa niezasilanego.

    • A wdziales kiedys dzialajacy system rozpoznawania mowy w praktyce? :p
      U mnie jest w 2 bankach przez fona. Jak mowisz zero, to wybiera ci czasem jeden, czasem dwa, ze o innych nie wspomne :p
      Problem polega na dopasowaniu do wzorca. To dosc spory algorytm. Sprobuj nagrac sobie trzy razy to samo slowo i porownac nawet wzrokowo amplitudy :p
      Nawet jesli postarasz sie z calych sil, to i tak beda sie roznic. Po godzinie to juz idzie w chaos. Dodaj do tego poranna chrypkle, wieczorne zmeczenie, szum otoczenia itd itp.
      Kiedys bylo cos takiego do sterowania komputerem glosem na podstawie nagranych wzorow (zapisywal po 10 razy jedno slowo). Najczestsza odpowiedz – 'i dont understand'. A wybieranie glosowe w telefonach dziala prawidlowo tylko na reklamach. Chyba, ze jestes profesjonalnym lektorem tv, ale to inna bajka :p

  2. Rozwaliłem prawie całego TDHacka kiedyś, zwłaszcza kryptografię, ale tego rozgryźć nie umiem. Za daleko chyba szukam jak zwykle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj