Konkurs: Malinowe rywalizacje

Konkurs: Malinowe rywalizacje

przez -
32 1871
Konkurs: Malinowe rywalizacje

Czas wystartować z kolejnym, trzecim już konkursem Malinowego Maratonu. W poprzednich edycjach nagradzaliśmy za spostrzegawczość, logiczne i oryginalne podejścia do problemu oraz ciekawe pomysły. Tym razem dajemy wam szansę pozostawienia czegoś po sobie na naszym portalu. Przygotowaliśmy serię zadań, za których wykonanie otrzymujecie punkty, którymi będziecie rywalizować w rankingu.

Część zadań jest prosta i sprowadza się do poświęcenia kilku minut na wykonanie, inne mogą zająć nawet kilka dni. Zadania punktowane są zależnie od poziomu skomplikowania oraz wkładu jaki musi wnieść uczestnik. Innymi słowy – każdy znajdzie coś dla siebie. Tak jak poprzednio, na pierwsze pięć osób czekają nagrody, w tym oczywiście Raspberry Pi.

Zasady są proste. Wybieracie dowolną ilość zadań zamieszczonych poniżej, zbierając w ten sposób punkty.

Zgłoszenie udziału w konkursie

Wyślij swój nick na adres konkurs@osworld.pl i wyraź chęć wzięcia udziału w konkursie. Od tego momentu, na Twój nick/mail zbierane są punkty. Artykuły oraz newsy należy wysyłać również na ten e-mail.

News: 10 pkt

Za news należy rozumieć krótką informację prasową związaną z tematyką serwisu.

Artykuł: 40 pkt + punkty bonusowe

Za artykuł należy rozumieć tutorial, recenzję, opis technologi lub rozwiązania. Tematyką powinien być zbliżony do wpisów dotychczas publikowanych (Open Source, Linux, aplikacje, sprzęt itp). Obowiązuje tutaj dodatkowy krok: przed przystąpieniem do pracy należy wysłać temat artykułu na adres mailowy redakcji, który opublikujemy na liście zarezerwowanych tematów. Ma to zapobiec sytuacji, w której dwie osoby przygotują artykuł na ten sam temat. Autor otrzymuje również informację czy temat jego pracy został zaakceptowany czy nie. Punkty bonusowe są przyznawane przez redakcję i ich ilość jest nieokreślona. Autor otrzymuje punkty po zaakceptowaniu artykułu.

Felieton: 50 pkt + punkty bonusowe

Podobnie jak w przypadku artykułu, należy wysłać propozycję tematu przed przystąpieniem do pracy. Tematyką również powinien być zbliżony do artykułów, choć w tym przypadku autor ma większą swobodę w wyrażaniu swoich (lub cudzych) opinii.

Wypełnienie ankiety: 5 pkt (jednorazowe)

Za wypełnienie ankiety dotyczącej naszego serwisu przyznajemy 5 punktów. W ankiecie musisz podać adres e-mail, który bierze udział w konkursie. (punkty za ankiety mogą być przyznawane z opóźnieniem)

Zgłoszenie pomysłu na artykuł: 1 pkt

Za każdy pomysł nadesłany e-mailem otrzymujecie 1 punkt.

Inne

Punkty tutaj przyznajemy indywidualnie. Liczy się Twoja inwencja i pomysłowość. Możecie np. upiec ciasto w kształcie loga OSWorld.pl ;-) Aktualizacja : napłynęły do nas zgłoszenia o błędach w newsie, zgłaszający otrzymują w nagrodę 3 pkt od błędu. Dziękujemy za spostrzegawczość i grę fair play :)

Konkurs zakończony – Wyniki

Aktualny ranking (Ostatnia aktualizacja: 3.09, 15:01)

 1. razi: 565 pkt
 2. arek: 352 pkt
 3. Mivec: 118 pkt
 4. malwoz88: 8 pkt
 5. rostowski: 7 pkt
 6. drastik: 5 pkt

Lista zarezerwowanych tematów:

 • SFTP Jail – alternatywa dla FTP
 • xbindkeys – obsługa skrótów klawiaturowych
 • trs – prosta zamiana tekstu
 • Wget – Nie tylko dla początkujących
 • Kompilacja w GCC krok po kroku
 • Rozwiązywanie problemów w systemach linuksowych
 • Najczęstsze błędy początkującego linuksiarza
 • morgify – hurtowe konwertowanie plików graficznych
 • Prosty skrypt do codziennego ściągania obrazków z tumblr
 • shc – kompilacja skryptów powłoki
 • Benchmark kompilatorów C++, optymalizacje kompilatora
 • Java – czy rzeczywiście taka wolna?
 • „Blender to tylko darmowa zabawka”
 • Compose Key, czyli komponowanie znaków
 • Jak zacząć pisać skrypty bash

Zasady:

 • Uczestnik konkursu zobowiązany jest do nadesłana pracy do której ma pełne prawa autorskie, nie łamiące praw oraz licencji innych autorów.
 • Praca zgłoszona do konkursu musi być publikowana po raz pierwszy, tj niedozwolone jest nadsyłanie prac już opublikowanych w innym miejscu (na portalach, w gazecie etc).
 • Zgłoszenie pracy do konkursu jest równoznaczne z akceptacją na publikację dzieła na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0
 • Nie stosowanie się do powyższych zasad jest równoznaczne z dyskwalifikacją z konkursu.
 • Decyzję o akceptacji pracy podejmują redaktorzy OSWorld.pl i ich decyzja jest ostateczna. W przypadku niedopuszczenia pracy do konkursu redakcja zobowiązuje się do podania przyczyny, aczkolwiek dalsze reklamacje nie będą uwzględniane.
 • Redaktorzy przysługują sobie prawo do nie zamieszczania nadesłanej pracy konkursowej na portalu OSWorld.pl w przypadku gdy nie spełnia ona podstawowych norm odnośnie poprawności merytorycznej, zawiera dużo błędów językowych lub zawiera treści kontrowersyjne i nieodpowiednie dla dowolnej grupy czytelników.

Regulamin konkursu:

 1. Organizatorem konkursu jest portal OSWorld.pl.
 2. W konkursie mogą brać udział tylko osoby zameldowane na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
 3. Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać co najmniej jedno z zadań konkursowych zgodnie z poleceniami zamieszczonymi w zasadach konkursu.
 4. Przystąpienie do wykonywania zadań jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
 5. Konkurs rozpoczyna się dzisiaj, czyli 23 sierpnia 2012 r. i trwa do piątku 31 sierpnia 2012 r., do godziny 23:59
 6. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej do dnia 9 września 2012 r. włącznie.
 7. Nagrodą w konkursie jest komputer Raspberry Pi, ufundowany przez właścicieli portalu OSWorld.pl oraz gadżety firmowe OSWorld.pl.
 8. Koszt wysyłki oraz doręczenia nagrody pokrywa właściciel portalu OSWorld.pl i jest możliwy tylko na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
 9. Zwycięzca zostanie wyłoniony przez Redakcję portalu OSWorld.pl, na podstawie punktów przydzielonych w trakcie trwania konkursu.

32 Komentarze

  • > News: 10 pkt
   >
   > Za news należy rozumieć krótką informację prasową związaną z tematyką serwisu.

   Za każdego niusa tylko 10 punktów? Nawet jeśli to "dłuższa informacja prasowa", a nie małpka na 5-6 zdań?

 1. Tak dla jasności: czy trzeba rejestrować konto w serwisie by brać udział w konkursie? Regulamin tego nie precyzuje, a w treści piszecie tylko o wysłaniu nicka…

  • Tomaszu, całkowicie się z Tobą zgadzam. Masz absolutną rację. 275% premii jak dla mnie przyznawane uznaniowo jest całkowicie OK i w porządku. Ja bym od razu przyznał Malinę.

  • Jeśli artykuł nie ma 2 stron, tylko 12 stron A4 maszynopisu, a jego napisanie wymaga sporej wiedzy i umiejętności… Równie dobrze można by to "wydać" w 4 częściach, prawda?

  • Prawda. Nie wątpię w jakość artykułów i profesjonalizm redakcji. Żeby nie było wątpliwości, ja nawet nie biorę udziału w konkursach malinowych, obserwuję je tylko. Uważam jednak, że pozostawienie tak szerokiej furtki dla uznaniowości przy ocenie artykułów przez redakcję, bez podawania obiektywnych kryteriów do publicznej wiadomości jest wyraźnym nadużyciem wobec uczestników konkursu, narusza zasady fair play i pozostawi co tu dużo mówić miejsce na nadużycia. W każdym normalnym sporcie i konkursie gdzie zwycięstwo i ranking zależą od uznaniowości sędziów; są określone jasne kryteria i zakres w jakim mogą być przyznane punkty. Tutaj tego zabrakło i prawdopodobnie nie byłoby tej dyskusji gdyby "bonusy" pozostały w zdroworozsądkowych ramach. Ale 275% bonusu nie mieści mi się w tych granicach. Ten konkurs po prostu nie ma sensu w ten sposób. O ile prościej i łatwiej byłoby powiedzieć: "zapraszamy czytelników do przysyłania artykułów, felietonów, etc najlepsze nagrodzimy maliną, kubkiem, długopisem…" Z niecierpliwością czekam na publikacje!

  • Starrrryyyyyyyyy! To jest ich Malina i mogą zrobić z tym co chcą i nic Ci do tego. Więc nie jęcz :D

  • Dokładnie tak! Cieszę się że się ze mną zgadzasz. Ja tu jęczę a ty ująłeś samo sedno w jednym zdaniu!

  • Skad wiesz, ze za jeden. Zreszta poza artykulem sa punkty za inne zadania, wiec nie wiesz za co je uzytkownik dostaje.

  • Dla mnie zasady są jasne. Były 3 konkursy. Nad drugim ekipa OSWorld.pl się mocno napracowała a ludzie i tak narzekali, łamali zasady i podawali sobie odpowiedzi. To było nie fair!

   A tutaj same narzekanie. Najlepiej jakby nie robili konkursów i nie dawali nagród. Jak ja nienawidzę takiej roszczeniowej postawy. Pracowałem w redakcji i powiem szczerze, że jak ktoś Ci nadeśle 60 newsów, które są pisane na kolanie to jest przy tym więcej pracy niż przy jednym długim a dobrym artykule.

   Więc może pozostałe artykuły były tak słabe, że ktoś dostał 150 i ja się nie dziwię. A jak się komuś nie podoba – to sio. Nikt nie zmusza do brania udziału w konkursie robionym z dobrej woli.

Odpowiedz