PicoBoard

Masz swój pomysł? projekt? a może dopiero plany. . .
Zachęcamy cię do aktywnego uczestnictwa w budowie naszej społeczności.
Już dziś możesz dodać swój projekt do naszej bazy.
Aktualnie trwa konkurs, w którego uczestnictwie zachęcamy. Projekty podsyłane do nas mają różny wydźwięk, jedne są domowymi projektami na małą skalę, inne zaś projektami które może rozwinąć społeczność na większą skalę.

Od quadrocoptera czy amfibii opartej na żyroskopach, akcelerometrach, wiatrometrach czy magnetometrach i GPS, do skomplikowanych układów inteligentnych domów czy hotspotów WiFi z pomiarem zanieczyszczenia powietrza w całej Polsce. Tymczasem szukajcie inspiracji, przedstawiamy wam przykładowe projekty z ostatniego konkursu.

Zachęcamy do dodawania PicoProjektów.

Projekt, w którym wykorzystałbym picopłytkę to wielowirnikowiec (np quadrocopter), który przez i2c obsługuje żyroskopy, akcelerometry, wariometr (barometr), magnetometr oraz przez port szeregowy obsługuje GPS. Wejście po S-BUS (serial port od Futaba lub FrSky) lub PPM sumator (wiele PWM zsumowane na jednym przewodzie). silniki sterowane przez PWM podkręcone do 400Hz. Do tego pantilt który uwzględnia wychylenie i stara się je skompensować z zainstalowaną kamerą np. GoPro.

Zawsze marzył mi się projekt będący połączeniem systemu inteligentnego domu z systemem
zabezpieczeń oraz prowadzeniem statystyk zużycia energii elektrycznej. Po opracowaniu
elementów składowych byłby to łatwo skalowalny ekosystem małych czujników i sterowanych
przekaźników, połączonych magistralą (urządzenia bez własnego zasilania) oraz bezprzewodowo
(urządzenia przekaźnikowe) z jednostką centralną.

Płytkę wykorzystałbym jako serce robota, którego buduję. Porusza się na gąsienicach ma z przodu zamontowany czujnik ultradźwiękowy i kamerkę na serwomechanizmie. Niestety brak mu komputerka, który by pośredniczył pomiędzy aplikacją na telefonie za pomocą której sterował bym robotem i odczytywał odległość z czujnika ultradźwiękowego oraz obraz z kamerki.

Co dzień rodzą się nowe projekty, jeżeli masz problem jak urzeczywistnić swój projekt, nie wiesz do końca jak poradzić sobie z problemem elektroniki? Polecamy zajrzeć do ElektroPrzewodnika, gdzie znajdziecie ciekawe filmiki instruktażowe o elektronice. A jeśli macie jakieś pytania, zapraszamy na nasze forum, gdzie my oraz nasza wspaniała społeczność w miarę możliwości postaramy się ci pomóc.

Brak komentarzy

Odpowiedz