Kopanito All-Stars Soccer

Polska niezależna gra Kopanito All-Stars Soccer, stworzona przez poznańskie studio Merixgames, doczekała się oficjalnej wersji na Linux/SteamOS. Chociaż wersja demonstracyjna tego tytułu dostępna była od dawna na wszystkie trzy platformy, dopiero w ciągu ostatnich tygodni twórcy postanowili wydać pełną wersję również na system spod znaku Pingwina. Na chwilę obecną trudno jest stwierdzić na jakim poziomie stoi w grze obsługa kontrolerów Steam Controller, lecz według oficjalnych informacji udostępnionych na forum mogą się pojawić problemy z pozostałymi rodzajami padów. W Kopanito All-Stars Soccer pokierujemy przeróżnymi drużynami piłkarzy w serii humorystycznych oraz pełnych power-up’ów i innych udziwnień meczy piłki nożnej. Tytuł otrzymał wiele nagród, między innymi w kategorii najlepszej gry indie odwiedzonych przez nas targów Poznań Game Arena 2015.

Kopanito All-Stars Soccer dostępne jest do kupienia już teraz na platformie Steam. Osoby niezdecydowane w celu sprawdzenia gry mogą pobrać darmową wersję demonstracyjną (dostępna tylko dla systemów 64 bitowych).

3 Komentarze

  1. Mam w bibliotece. Działa nawet żwawo. Mam parę problemów z nią w wersji na linuksa, ale nie narzekam, bo to Early Access. Gra się fenomenalnie.

  2. Niestety dema nie ma na Linuksa (na Steamie), więc nie ocenie jak działa Steam Controller (a tylko na Steamie można konfigurować SC), a nie bardzo mnie pociąga.
    BTW. GRiD Autosport dziś też został wydany na Linuksa

Odpowiedz