W dniach 14-15 listopada odbyła się II edycja spotkania entuzjastów starych gier komputerowych i konsolowych. W ciągu dwóch dni w spotkaniu wzięło udział 1500 osób, było dostępnych ponad 150 stanowisk: ponad 50 historycznych do oglądania i ponad 100 do grania.

Siedmiu chłopaków z Koszalina, kochających stare gry komputerowe i retro sprzęt, postanowili zarazić swoją pasją innych, organizując drugi już raz takie spotkanie. Sami od lat zbierają stare konsole i komputery, więc wpadli na pomysł, aby zgromadzić je w jednym miejscu i zrobić dwudniową imprezę. W tym celu wynajęli część budynku gimnazjum i wzięli się ostro do przygotowań.

retro-games-show-koszalin

Nieodłączną częścią Koszalin Retro Games Show są oczywiście turnieje. W tym roku organizatorzy przygotowali pokaźną liczbę konkurencji, w których uczestnicy mogli się wykazać. Oczywiście konkursy nie były o pietruszkę, bo sponsorzy ufundowali ciekawe nagrody. Turnieje były między innymi w:

Strefie Super Mario
Akurat w tym czasie znany na całym świecie bohater gier komputerowych – Mario, obchodził swoje 30 urodziny i z tej okazji stworzono na imprezie strefę Super Mario, gdzie były organizowane turnieje.

retro-games-show-koszalin

retro-games-show-koszalin

Na imprezie stawiły się osoby w zróżnicowanym wieku, od najmłodszych do osób w średnim wieku, co ciekawe każdy z nich znalazł dla siebie coś ciekawego.

retro-games-show-koszalin

retro-games-show-koszalin

Była też sala dla miłośników gier planszowych. Dzieciom rozdawano gry ufundowane przez Empik. Cieszy mnie to, że w Koszalinie znajdują się osoby, które potrafią oraz chcą organizować tak ciekawe imprezy. Mam nadzieje, że takich wydarzeń będzie powstawać więcej.

Brak komentarzy

Odpowiedz