Krita 2016 na Kickstarterze zbiera fundusze na rozwój

0
1188
Krita
Krita

Krita Foundation rozpoczęła trzecią kampanię na Kickstarterze, która ma posłużyć na zebranie funduszy na nowe funkcje, która znajdą się w programie Krita w 2016 roku. Tym razem deweloperzy mają dwa najważniejsze cele: udoskonalenie narzędzi pisarskich oraz rysowania z użyciem wektorów. Okazuje się, że do tej pory wiele narzędzi do formatowania tekstu było bardzo podobnych do typowych procesorów tekstowych i nie przystosowanych typowo do tworzenia rysunków. Ma się to w końcu zmienić, a twórcy są wprowadzić wiele udoskonaleń i zmian.

https://youtu.be/pThKpaDXxj8

Oto one:

  • Stworzenie prostego i łatwego w użyciu interfejsu do zarządzania tekstem
  • Dodanie wielu efektów do stylowania tekstu, jak np. tekst w chmurkach
  • Zmianę sposobu wyświetlania tekstu. Ma to pomóc szczególnie przy takich językach, jak japoński, chiński, hinduski i arabski
  • Łatwe tłumaczenie dokumentów na wiele języków
  • Łatwiejsza praca z tekstem na ścieżce
  • Pochylanie i zniekształcanie tekstu przy pomocy masek transformacji
  • Wykorzystywanie zaawansowanej typografii z tekstem
  • Bardziej naturalny wygląd tekstu przy wyborze glifów z dostępnych czcionek

Druga kwestia do grafika wektorowa. Do tej pory wszystko bazowało na formacie OpenDocument Graphics, a twórcy od jakiegoś czasu pracują nad przeniesieniem na standard SVG. Jak prace zostaną ukończone, to przyjdzie czas na udoskonalenie obecnych narzędzi wektorowych, aby przystosować je typowo do pracy dla grafików.

Na koniec warto dodać, że dzięki pełnemu oddzieleniu się projektu od Calligra Suite, deweloperzy mogą całkowicie porzucić styl narzędzi typowo biurowych i skupić się na dopasowaniu funkcji pod grafików i animatorów.

ŹRÓDŁOkrita.org
Poprzedni artykułThe PCLinuxOS Magazine – maj 2016
Następny artykułMozilla Thunderbird 45.1.0 z wieloma poprawkami
Michał Olber
Interesuję się głównie sprzętem i działaniem jego pod systemami GNU/Linux. Testuję różne dystrybucje i robię recenzje. Interesuję się działaniem sprzętu pod Linuksem, dzięki czemu wiem, jaki zestaw komputerowy wybierać :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj