Kubuntu 15.04 z Plasma 5.2 i stylem Breeze

Kubuntu 15.04 z Plasma 5.2 i stylem Breeze

przez -
15 4978
Kubuntu - nowe logo

Zespół Kubuntu ogłosił wydanie Kubuntu 15.04, najnowszej odmiany Ubuntu 15.04 ze środowiskiem graficznym KDE. Autorzy przyłożyli się porządnie do swojej pracy, co widać po efektach świetnej integracji KDE Plasma 5.2. Jako główny motyw zostawiono Breeze, który prezentuje się minimalistycznie i w pełni nowocześnie. Jeżeli chodzi o aplikacje, to znajdziemy tutaj KDE Applications 14.12, gdzie duża część aplikacji została już przeniesiona do KDE Framework 5. W systemie znajdziemy przeglądarkę internetową Firefox 37, pakiet biurowy LibreOffice 4.4, jądro Linux 3.19, X.Org Server 1.17.1, Mesa 10.5.2 i wiele innych aplikacji.

Instalacja Kubuntu

Pulpit

15 Komentarze

  1. Nie polecam. Strasznie dużo błędów. Po 20 minutach nie wytrzymałem i odinstalowałem, a szkoda bo system wygląda naprawdę świetnie. Myślę, że za 2 lata będzie to bardzo dobre środowisko graficzne.

    • Faktycznie, też wyłapałem kilka błędów. Po instalacji sterowników w VirtualBox znikał mi cały pulpit, a zostawała tylko tapeta. Nie wiem, kto to w ogóle testował :P

  2. KDE/Plasma chyba kontynuuje tradycję z linii 4.x – do .6 będzie tylko ciekawostką.
    Ale obsługę wielu ekranów ładnie poprawili, już nie ucieka mi panel z drugiego monitora na pierwszy po odłączeniu go. Szkoda że przestał w ogóle działać po 2 tygodniach.

  3. Mi się z wyglądu podoba Unity, pod względem wygody też jest dla mnie OK. Na drugim miejscu XFCE. Ale chyba jestem w mniejszości, bo jednak większość ludzi poleca KDE.

    • Nie powiedziałbym że taka większość. Dużo się o nim po prostu mówi, tak jak swojego czasu o GNOME 3 Shell i Unity. Zdecydowanie częściej widzę Unity niż KDE.

Odpowiedz