Left 4 Dead 2 udostępniony na Linuksa

Left 4 Dead 2 udostępniony na Linuksa

przez -
9 1314
Left 4 Dead 2

Valve ogłosiło wydanie stabilnej wersji Left 4 Dead 2 dla systemów Linux. Jest to kooperacyjna gra horror, której akcja rozgrywa się w świecie apokalipsy zombie. Naszym zadaniem jest przeprowadzenie siebie i znajomych przez miasta, bagna i cmentarze Południa, od Savannah aż do Nowego Orleanu, w pięciu obszernych kampaniach. Do dyspozycji gracza oddano jedną z czterech postaci, uzbrojonych w szeroki zakres klasycznych oraz ulepszonych broni.

9 Komentarze

 1. a to czekałem oraz Half-Life 2 :-) Niestety z czekaniem na HL2 nie wytrzymałem i 2mce temu zainstalowałem specjalnie 90 dniowy Windows ;-P

  Swoją drogą, mam pytanie, bo osobiście NIGDY w L4D nie grałem – warto kupować grę dla gry pod kątem single player (nie lubię multi, nie rajcowało mnie nigdy, tylko Red Orchestra przez chwilkę)? Ma to jakąś fabułę, czy po prostu mapy multi, boty = niech będzie single z łaski?

  • Ta gra jest robiona pod COOP. W klasycznym trybie kampanii ty i twoi znajomi jesteście drużyną, która musi przejść z jednego końca mapy do drugiego walcząc po drodze ze zwykłymi i specjalnymi zombiakami. Niby proste ale daje sporo radochy. Po drodze w zależności od mapy musisz wykonać jakieś specjalne zadanie pokroju zebranie paliwa do samochodu, którym potem "uciekniecie" z mapy. Na koniec każdej kampanii masz finał, czyli jakąś epicką walkę z zombiakami. Każdą kampanie można grać osobno, ale razem tworzą one spójną całość. Do całości dochodzą ci jeszcze inne tryby rozgrywki jak np Kontra (to samo co Kampania, tylko, że jedna grupa graczy kontroluje ludzi, a druga specjalnych zombiaków). W grze jest możliwość grania w kampanie offline, gdzie twoi towarzysze to boty, ale to jednak nie to samo co z żywymi przyjaciółmi.

   Z mojego doświadczenia mogę doradzić zebranie paczki znajomych i skombinowanie komunikacji głosowej (np przez Mumble), bo z losowymi graczami jest różnie.

   Jeżeli się wahasz to obejrzyj jakiś filmik na YT, gdzie grupa znajomych przechodzi jakąś kampanie.

  • Dzięki za informacje – były pomocne :-) Przydałaby się jeszcze jakaś mała promocja na grę :-)

Odpowiedz